arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۰ - ۱۷ آذر ۱۳۹۱

رحیمی: ملت سوریه بر دشمنان و نظام استکبار غلبه می کند

رحیمی گفت: جمهوری اسلامی ایران با هرگونه دخالت خارجی در خصوص مسایل سوریه به شدت مخالف است و از انجام اصلاحات برای برون رفت از وضعیت فعلی حمایت می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دشمنان با ایجاد تفرقه و دودستگی، از پول نفت کشورهای اسلامی برای کشتار مسلمانان سوریه استفاده می کنند افزود: ملت سوریه بر دشمنان و نظام استکبار غلبه کرده و پیروز نهایی خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ˈمحمدرضا رحیمیˈ عصر پنجشنبه در دیدار ˈصبحی احمد العبداللهˈ وزیر کشاورزی و اصلاح زراعی جمهوری عربی سوریه، تاکید کرد: این اطمینان درمیان ملت و مسوولین جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که ملت سوریه بر دشمنان و نظام استکبار غلبه کرده و پیروز نهایی خواهد بود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین بر لزوم افزایش سطح همکاری های اقتصادی تهران- دمشق بویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد وافزود: دو کشور می توانند با گسترش همکاری ها در این بخش، گام های مثبتی در جهت افزایش تولید و اشتغالزایی بردارند.

رحیمی گفت: جمهوری اسلامی ایران با هرگونه دخالت خارجی در خصوص مسایل سوریه به شدت مخالف است و از انجام اصلاحات برای برون رفت از وضعیت فعلی حمایت می کند.

ˈصبحی احمد العبداللهˈ وزیر کشاورزی واصلاح زراعی جمهوری عربی سوریه همچنین دراین دیدارازعزم و اراده راسخ و مستحکم ملت سوریه در مقابله با دشمنان خبر داد و گفت: ملت سوریه در مسیر دفاع از ملت های ستمدیده و مقاوم گام نهاده و اطمینان دارد در مقابله با دشمن پیروز خواهد شد.

وی حمایت های جمهوری اسلامی ایران را موجب تقویت روحیه ملت سوریه برای مقابله با توطئه دشمنان دانست و گفت: در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی ایران توافقاتی در زمینه همکاری های کشاورزی شکل گرفت و نقشه راهی برای پیشبرد اهداف تعیین شده ترسیم شد.

وزیر کشاورزی و اصلاح زراعی جمهوری عربی سوریه همچنین از مواضع جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از اصلاحاتی که در جهت حفظ تمامیت ارضی و به نفع ملت سوریه است، قدردانی کرد.
نظرات بینندگان