arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۳ - ۱۷ آذر ۱۳۹۱

سردار نقدی: شرط لغو تحریم را از مذاکرات هسته‌ای بردارید

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر به جای مسئولان بودم ، به هیچ وجه در مذاکرات هسته ای شرط لغو تحریم ها را نمی گذاشتم و به دشمن می گفتم تا جایی که می توانید تحریم کنید چراکه با این تحریم ها برای ما فرصت ایجاد می کنید .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سردار محمدرضا نقدی ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران درباره افزایش تحریم های غرب علیه ملت ایران، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی امریکایی ها موج ترور را در تهران به راه انداختند و درروزهایی 40 ترور در این شهر صورت می گرفت.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی مردم در ایران باعث شد که در برابر این ترورها ایستادگی کنند، گفت: از مقاومت و ایستادگی در برابر موج ترور یک دستگاه امنیتی قوی ایجاد شد. این قدرت امنیتی قوی که متولد شد از نادر دستگاه های اطلاعاتی در دنیا است که می تواند جاسوس اسرائیلی را در مدت زمان کوتاه دستگیر کرده و تروریستی را که آمریکا تربیت کرده است(ریگی) در آسمان دستگیر کند.

نقدی با تأکید بر اینکه با نگاه به هریک از مولفه های جمهوری اسلامی ایران با چنین فرمولی رو به رو می شویم، اظهار داشت: اگر اکنون ارتش مقتدر شکست ناپذیر، سپاه پاسداران زرهی و توپخانه داریم، به دلیل ایستادگی ملت ایران در جنگ است و اگر جنگ و فشارهای آن نبود چنین قدرتی به وجود نمی آمد.

وی با اشاره به اینکه اکنون یکی از قوی ترین نیروهای مسلح جهان و قوی ترین نیروی مسلح منطقه را در اختیار داریم ، تصریح کرد: این اقتدار نتیجه ایستادگی بسیجی ملت ما درمقابل فشارها بود و بر همین اساس نیز تحریم‌ها، تهدیدها و فشار ها یک فرصت است که اگر در مقابل آن تفکر بسیجی وجود داشته باشد، قدرت ایجاد می کند.

سردار نقدی با بیان اینکه فشارها و تحریم ها و تفکر بسیجی که در مقابل آن وجود داشته باعث پیشرفت در صنعت دفاعی شده است، اظهار داشت: فرمول ایستادگی در مقابل تحریم و فشار و به دست آوردن قدرت جدید در عرصه های دیگر نیز خود را نشان داده است. در حالی که از سال 1370 جمهوری اسلامی ایران توانایی تولید بنزین را داشت اما این تولید پس از 20سال در زمانی که اروپایی ها و آمریکایی ایران را در زمینه بنزین تحریم کردند در مدت یک سال و نیم انجام گرفت و فشار و تهدید تبدیل به یک فرصت شد.

وی با تأکید برا اینکه امروز تهدید پیش روی ما اقتصادی است و فرمول ایستادگی دوباره قابل اجراست ، گفت: باید این تحریم ها را یک فرصت تلقی کنیم چرا که از دل تحریم قدرت جدید برای ما ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: اگر به جای مسئولان بودم ، به هیچ وجه در مذاکرات هسته ای شرط لغو تحریم ها را نمی گذاشتم و به دشمن می گفتم تا جایی که می توانید تحریم کنید چراکه با این تحریم ها برای ما فرصت ایجاد می کنید . اگر در مذاکرات هسته ای خواسته ای داریم بهتر است چیز دیگری را مطرح کنیم چراکه تحریم ها برای ما یک فرصت است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اقتصاددان ها بر این باورند که بهبود شرایط اقتصادی کشور ما در صورت عدم وابستگی به فروش نفت ممکن است و چنانچه دولت یک چنین اقدامی را انجام دهد مردم ناراحت می شوند، زمانیکه دشمن با تحریم یک چنین شرایطی را برای ما فراهم می کند این یک فرصت است.

نقدی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمول این ایستادگی و روش آن را به ما آموخته اند، خاطرنشان کرد: همان طور که امام راحل در جنگ تحمیلی فرمودند که باید ایستادگی کنیم و از دل آن ایستادگی عظمت های بسیاری فراهم شد اکنون نیز رهبر می گویند می ایستیم و راهکار آن نیز اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی از ما از ظرفیت عظیمی که در اختیار داریم به خوبی استفاده نمی کنیم . ولایت عصاره و فضیلت امت اسلامی است. ملت هوشمند ایران با تقواترین داشمندان را در مسیر حاکمیت الهی برا خود به عنوان رهبری بر می گزیند و این رهبر فرزانه در ارتباط دائمی با برجسته ترین علمای اسلام است. کلام این رهبر را نه با طلا بلکه باید با چیز ارزشمند تری نوشت.

نقدی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درس های زیادی دارد که اگر به آن عمل کنیم خواهیم دید که در ورای تحریم ایرانی با اقتصاد برتر در دنیا خواهد درخشید، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصاد تهاجمی و برای پاسخ به این سئوال است که چگونه می توان در برابر شدیدترین تحریم ها به شکوفایی دست پیدا کرد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی دارای مولفه هایی است که بعضی از آنها به اقتصاد کلان، دولت و مجلس باز می گردد و بعضی از آنها نیز مربوط به اقتصاد خرد و خود مردم است که کار کردن بیشتر، استفاده از ظرفیت ها و ... از مولفه های  آن است.

نقدی تصریح کرد: در بسیج این مطالب توسط کارشناسان و اساتید بررسی شده و فرمول ها از دل نظریع والای اقتصاد مقاومتی بیرون کشیده شده است که به زودی از طریق رسانه ها و جمع های بسیج به اطلاع مردم می رسد .

وی در پایان تأکید کرد: دشمنی که به این صحنه نگاه می کند بداند پاسخ ملت بسیجی ایران به این تحریم ها همان پاسخی است که در سی و چند سال گذشته داشته است.
نظرات بینندگان