arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۷۴۶
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۱۹ آذر ۱۳۹۱

رویانیان: سرمربی پرسپولیس ایرانی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد رویانیان در بازگشت به ایران تلویحا برکناری مانوئل ژوزه را تایید کرد اما در نهایت همه چیز را به تصمیم روز دوشنبه کمیته فنی باشگاه موکول کرد.

به گزارش انتخاب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که بامداد امروز (یکشنبه) از سفر خود به ایتالیا و آلمان بازگشت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فواید این سفر برای پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس این پتانسیل را دارد و باید به یکی از باشگاه‌های برتر آسیا تبدیل شود و بتواند با باشگاه‌های بزرگ در سطح دنیا رقابت کند. این حق پرسپولیس با داشتن 30 میلیون هوادار است.

وی ادامه داد: از زمانی که به این باشگاه آمدم، چند طرح را برنامه‌ریزی کردم. یکی از آنها ارتباط با باشگاه میلان بود به عنوان باشگاهی که پرافتخارترین باشگاه جهان است و بیشترین جام را گرفته است. علاوه بر آن بحث اقتصادی، نظام تربیت بازیکن و امکانات این باشگاه فوق العاده است. از اوایل حضورم در پرسپولیس سه باشگاه را هدف قرار دادم که با آنها ارتباط برقرار کنیم. یکی از آنها میلان بود که خوشبختانه ارتباطمان با آن برقرار شد. مذاکرات بسیار خوبی داشتیم، دو، سه روز مهمان شان بودیم و به ویژه در ورزشگاه سن سیرو از ما پذیرایی خوبی کردند.

رویانیان گفت: گالیانی، قائم مقام برلوسکونی با محبت با ما برخورد کرد و وقت زیادی برای ما گذاشت. شماره 10 میلان را هم به نماینده پرسپولیسی‌ها هدیه کردند. با معاونان این باشگاه جلسات متعددی داشتیم، از کمپ میلان بازدید کردیم، نحوه تمرین بازیکنان‌شان را دیدیم و حمید استیلی هم که در کنار ما بود زحمت کشید و برای ما وقت گذاشت. همچنین ورزشگاه تازه تاسیس یوونتوس در تورینو را دیدیم. واقعیت این است که ما یک ورزشگاه می‌خواهیم و باید بسازیم. ما 30 میلیون هوادار داریم و مطمئنا این کار را برای آنها خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه تحول بنیادین پرسپولیس باید آغاز شود، گفت: صحبت‌هایی داریم که خیلی مهم است. الان آغاز تحولی نو و بنیادین در باشگاه پرسپولیس است و اتفاقات بزرگی افتاده و خواهد افتاد که به زودی در یک نشست خبری همه آنها را اعلام خواهم کرد.

محمد رویانیان گفت: تقریبا کارمان با باشگاه رئال مادرید تمام شده و ارتباطمان با منچستر یونایتد را هم شروع کرده‌ایم. با یک تیم آلمانی هم مذاکراتی انجام داده‌ایم.

وی درباره وضعیت نیمکت پرسپولیس در ادامه فصل گفت: ما امسال دیگر با سرمربی خارجی کاری نداریم. ان‌شاالله از مربیان ایرانی استفاده خواهیم کرد. باید اعلام کنم که مربی که سال آینده پرسپولیس را هدایت می‌کند از الان مشخص شده است، اما نمی‌گویم که ایرانی است یا خارجی.

رویانیان در پاسخ به این سوال که چرا از ابتدای فصل یک مربی ایرانی را به پرسپولیس نیاورد به ایسنا، گفت: اینطور نیست. من نظرسنجی کردم اما مربی ایرانی رای نیاورد. در واقع به حرف هواداران گوش کردم و مربی خارجی آوردم. هواداران هنوز باور نداشتند که باید به مربی داخلی تکیه کنیم. برای من خیلی راحت‌تر است که مربی داخلی بیاورم چون هم من را می‌شناسد و هم اینکه ارزان‌تر است. اما هواداران به گزینه‌های داخلی رای ندادند، من به عشق آنها دنیزلی و مانوئل ژوزه را آوردم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره احتمال فسخ قرارداد با ژوزه به ایسنا گفت: طبیعتا اگر قرار باشد با ژوزه همکاری‌مان را قطع کنیم بر اساس رای کمیته فنی خواهد بود که دوشنبه تصمیم‌گیری می‌کند. اما من از اروپا به ژوزه ابلاغ کردم که فعلا سر تمرین نرود تا تکلیفش روشن شود. این اولین کاری بود که برای نیم فصل انجام دادیم. فعلا ایشان را کنار گذاشتیم و باز هم به خاطر هواداران این کار را کردیم اما من با مربی قرارداد دارم و ضرر می‌کنم.

یکی از هواداران در تمرین روز گذشته پرسپولیس با انتقاد از وضعیت این تیم گفته بود چرا استقلال که بی‌پول است دوم است اما ما دوازدهم هستیم. رویانیان در این رابطه به ایسنا گفت: استقلال هم بی‌پول نیست. من از پشت صحنه خبر دارم. ما هم خیلی پولدار نیستیم، فقط قیافه‌مان کمی غلط‌ انداز است و همه فکر می‌کنند پولداریم! من می خواستم هواداران این را بدانند که از این به بعد باشگاه درباره همه‌چیز تصمیم بگیرد.

وی افزود: در این رابطه ضرری به پرسپولیس نرسیده است. ما خیلی موفق شدیم. اگر بخواهیم به تیم فوتبال نگاه کنیم ضرر کرده‌ایم، اما اگر بخواهیم به باشگاه و 5 سال برنامه‌ای که برای آن داریم و به زودی آنها را خواهم گفت، نگاه کنیم ما ضرر نکرده‌ایم.

رویانیان درباره شایعه حضور دنیزلی در پرسپولیس هم به ایسنا گفت: من با دنیزلی در ارتباطم. کمیته فنی باید درباره نیمکت تیم نظر دهد. ما همانطور که در کمیته فنی گفته شد عمل کردیم. آنها گفتند تا نیم فصل به ژوزه فرصت دهید و ما هم این کار را کردیم. بعد از بازی با پیکان هم ما یک برد، یک مساوی و یک باخت داشتیم که آمار خوبی برای ما نیست. ما از ژوزه و بازیکنان خواسته بودیم در این سه بازی 7 امتیاز بگیرد تا تیم بالا بیاید اما اینطور نشد و وظیفه من است که برخورد کنم.

وی با بیان اینکه قبول دارم در زمان من تغییرات در کادر فنی پرسپولیس زیاد بوده گفت: این اتفاقات باید می‌افتاد تا هواداران متوجه شوند که این کار را باید کاملا به باشگاه بسپارند. استیلی گزینه مدیر قبلی بود اما نگداشند کار کند. دنیزلی را هواداران خواستند و ما او را آوردیم. اما همسر و پدر همسرش مریض شدند و دیگر نتوانست برگردد. او به هم ریخته بود و این از شانس بد من است. و اگرنه او الان مربی پرسپولیس بود، هنوز با او قرارداد دارم. کمیته فنی هم تصمیم گرفت که ژوزه سرمربی شود و حالا دوباره خودشان باید درباره او تصمیم‌گیری کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره فهرست بازیکنان مازاد پرسپولیس هم گفت: 4،5 نفر هستند که اگر تیم‌های دیگر آنها را بخواهند می‌توانیم با آنها تسویه حساب کنیم. ضمن اینکه علاوه بر کلاه کج به دنبال جذب یکی دو بازیکن دیگر هم هستیم که یکی از آنها داخلی و یکی هم خارجی است.

به گزارش ایسنا، رویانیان در پاسخ به این سوال که مصاحبه های انتقادی چند بازیکن پرسپولیس چه نقشی در کنار گذاشته شدن ژوزه داشته، به ایسنا گفت: قاطعانه می‌گویم که هیچ نقشی نداشته است. اگر بازیکنان به این صحبت‌های خود ادامه می‌دادند دیگر جلسه کمیته فنی هم تشکیل نمی‌دادم و ژوزه را نگه می‌داشتم.

وی افزود: این بازیکنان که دو نفر بودند، با مصاحبه کردن علیه سرمربی کار غلطی کردند و تنبیه هم می‌شوند. به خودشان هم گفتیم که اگر حرف بزنید قرارداد ژوزه یک سال دیگر تمدید می‌شود. برای اینکه این حرف‌ها درست نیست. ما به اندازه کافی از بیرون تیم ضربه خورده‌ایم و بعدا هم خواهم گفت که چه کسی این ضربه را به ما زده است. نقطه آغاز مشکلات پرسپولیس در این فصل یک فرد خارجی است و بازیکنان خودمان هم ابزار دست او شده بودند. این همه ضرری که به پرسپولیس وارد شد ناشی از کینه‌توزی و رفتار غیراخلاقی عده‌ای بوده است که به زودی در این باره حرف خواهم زد.
نظرات بینندگان