arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۹۱۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۷ - ۲۰ آذر ۱۳۹۱

استیضاح وزیر آموزش و پرورش قوت گرفت/ بودجه تجهیز مدارس هزینه ساخت استخر شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مشکل عمده این است که آقای وزیر وقوع این اتفاقات را طبیعی می داند و تقصیری را بر گردن نمی گیرد در حالیکه وزیر از نبود اعتبارات برای تجهیز مدارس صحبت می کند اما شاهد ساخت دهها استخر در استان ها برای فرهنگیان هستیم. سوال این است استخر فرهنگیان مهم تر است یا جان دانش آموزان؟ وقتی مدارس ما چنین وضعیتی دارند که با وجود گازکشی در شهرها همچنان از بخاری های نفتی استفاده می شود، آیا ساخت استخر از واجبات است؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جدیت برخی نمایندگان مجلس برای استیضاح حاجی بابایی خبر داد و گفت: هدف این است که از وزیر درباره وضعیت اداره وزارت خانه آموزش و پرورش و مشکلات عدیده آن بازخواست شود.

به گزارش مهر، عبدالوحید فیاضی با بیان اینکه توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات این وزارتخانه نمایندگان مجلس را قانع نمی کند، گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون از وزیر درباره حادثه مدرسه شین آباد که منجر به  جراحات تعدادی زیادی از دانش آموزان و حتی فوت یکی از آنان شد سوال کردیم.

وی ادامه داد: پیگیری های کمیسیون درخصوص این ماجرا در حالی بود که وزیر دیروز صبح هم در صحن مجلس توضیحاتی ارائه کرد اما اظهارات وی برای نمایندگان قانع کننده نبود بنابراین در جلسه کمیسیون پرسش های زیادی مطرح شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مشکل عمده این است که آقای وزیر وقوع این اتفاقات را طبیعی می داند و تقصیری را بر گردن نمی گیرد در حالیکه وزیر از نبود اعتبارات برای تجهیز مدارس صحبت می کند اما شاهد ساخت دهها استخر در استان ها برای فرهنگیان هستیم.

فیاضی گفت: سوال این است استخر فرهنگیان مهم تر است یا جان دانش آموزان؟ وقتی مدارس ما چنین وضعیتی دارند که با وجود گازکشی در شهرها همچنان از بخاری های نفتی استفاده می شود، آیا ساخت استخر از واجبات است؟ وزیر در این جلسه حرفش این بود که مجلس اعتبار درنظر بگیرد ما هم مشکلات این چنینی را رفع می کنیم. تنها قول وزیر پرداخت هزینه های درمانی و جراحی های پلاستیک دانش آموزان آسیب دیده بود. ما هم تاکید کردیم این قول دادن ها دوماه دیگر فراموش نشود زیرا درمان این دانش آموزان نیازمند چندین مرحله جراحی است.

نماینده نور و محمودآباد خاطرنشان کرد: درست است که وزیر از نبود اعتبارات صحبت می کند و این بخشی از مشکل است اما نمایندگان مجلس معتقدند که همه مشکلات به بودجه برنمی گردد بلکه برخی از سوء تدبیر در اداره آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در آموزش و پرورش شاهد اسراف هستیم و اقداماتی می شود که همه نشان از مدیریت نادرست این حوزه دارد.

فیاضی گفت: مدرسه شین آباد در دو نوبت صبح و عصر 360 دانش آموز را در خود جای می دهد چگونه است که هیچ تدبیری برای سیستم گرمایی مرکزی برای این مدرسه نشده است. البته شرکت گاز اعلام کرده که نوع ساخت و ساز مدرسه غیر استاندارد بوده و امکان گازکشی نبوده است که همین موضوع هم قابل تامل است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح حاجی بابایی به دنبال ضعف های مدیریتی وی در مجلس مطرح است، گفت: پیش از بروز مشکلات اخیر هم طرح استیضاح وزیر تهیه شده بود که به دلیل شرایط کشور به کناری گذاشته شد، اما شرایط اخیر مجددا نمایندگان را به فکر استیضاح وزیر انداخت.

وی ادامه داد: مشکلات آموزشی هم بحث دیگری است که از محورهای اسیتضاح است. سند تحول بنیادین به طور صحیح اجرا نمی شود و پایه ششم ابتدایی که نیاز به کار کارشناسی زیادی داشته با مشکلاتی همراه است به طوریکه ساعت آموزشی با توجه به حجم کتب درسی کم است و کتاب های این مقطع دقیق و کارشناسی شده نیست.

نماینده نور و محمود‌آباد گفت: آموزش و پرورش هم اکنون از اضافه کار معلمان و مدیران کم کرده و بودجه ای برای مدارس شبانه روزی اختصاص نمی دهد و این مدارس مجبور به خودداری از پذیرش دانش آموزان شده‌اند.

فیاضی از جلسه روز گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس برای تهیه طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: هدف ما هدف این است که به طور جدی از وزیر درباره وضعیت اداره وزارت خانه آموزش و پرورش و مشکلات عدیده آن سوال شود. البته ما به دنبال جمع آوری امضا در حد 50 یا بالاتر نیستیم. بلکه ده نماینده که عزم جدی داشته باشند کافی است که پای این طرح را امضا کنند.

وی افزود: وزیر باید مورد سوال جدی قرار گیرد که چرا وزارتخانه ای که بنیادی است و بر دیگر دستگاهها اثر گذار است به این وضعیت اداره می شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
1
5
جالبه! آقای فیاضی قبل از مجلس ریس اموزش و پرورش مازندران بوده! یعنی یکی از مدیران همین وزیر بوده!اون موقع اوامر رو مو به مو اجرا میکرده!اتفاقا یکی از این استخرها رو ایشون در دستور کار داشته که ساختش هنوز ادامه داره! اون موقع چنین نظری نداشته اما حالا که کار از کار گذشته....!!!! 
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
6
1
این بدنام کردن فرهنگیان است
استخر کجابوده؟؟
ضمنا آقای مجلس دست ازاین استیضاح بازی و آخرش هم کنارکشیدن بردارید
...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
1
4
تورا خدا وزیر را استیضاح نکنید فردا پایه 7 ابتدایی را اضافه و چهارشنبه را هم تعطیل اعلام می کند
نظرات بینندگان