arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۷۰۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۰ - ۲۱ آذر ۱۳۹۱

ایرانی‌ها بیش‌تر به کدام کشورها زنگ می‌زنند؟

حدود 30 درصد از مکالمات بین‌المللی ایران به مقصد افغانستان است. پس از این کشور در میان کشورهای منطقه، امارات بیش‌ترین تماس از ایران را دارد و پس از آن عربستان و عراق در رده‌های بعدی جدول قرار می‌گیرند که البته طبیعی است میزان مکالمه با این دو کشور بر اساس میزان حضور زائران ایرانی در آن‌ها متغیر است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 افغانستان، امارات متحده عربی، عربستان و عراق کشورهایی هستند که بیش‌ترین میزان تلفن‌های خارجی کشور را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش ایسنا، پیش از این اعلام شده بود که حدود 30 درصد از مکالمات بین‌المللی ایران به مقصد افغانستان است. پس از این کشور در میان کشورهای منطقه، امارات بیش‌ترین تماس از ایران را دارد و پس از آن عربستان و عراق در رده‌های بعدی جدول قرار می‌گیرند که البته طبیعی است میزان مکالمه با این دو کشور بر اساس میزان حضور زائران ایرانی در آن‌ها متغیر است.

اما در میان کشورهای اروپایی، بنابر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت کشور ترکیه بیشترین حجم تماس مشترکان ایرانی را به خود اختصاص داده است.

پس از این کشور انگلستان و آلمان در رده‌های بعدی قرار دارند و در میان کشورهای اروپایی بیش‌ترین تماس تلفنی کاربران تلفن ایران به این دو کشور مربوط می‌شود.

البته این‌ که مشترکان کشور با هر یک از این کشورها به چه میزان صحبت کرده‌اند آماری است که محرمانه خوانده می‌شود.

پیش از این اعلام شده بود که طی ایام حج امسال زائران ایرانی 17 میلیون و 500 هزار دقیقه مکالمه تلفنی داشته‌اند و این میزان مکالمه از طریق هفت میلیون و 500 هزار تماس تلفنی برقرار شده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
0
2
این هم به خاطر تاجران ایرانیه که تبادل مالی دارند.
نظرات بینندگان