arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۷۵۰۸
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۰۹ - ۲۵ آذر ۱۳۹۱

برخورد با گرانی خودسرانه قیمت خودرو

این مقام مسئول با یادآوری اینکه خودروسازان داخلی هم مطابق مصوبه سازمان حمایت اقدام به قیمت گذاری خودرو می کنند، گفت: از این رو با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت خودرو بر خلاف مصوبات سازمان حمایت برخورد قانونی خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچگونه مصوبه جدیدی برای افزایش مجدد قیمت خودرو صادر نشده است، از افزایش تولید خودرو در آبان ماه خبر داد و گفت: با هرگونه افزایش خوسرانه قیمت خودرو برخورد می‌شود.

محسن صالحی‌نیا در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت عرضه و قیمت خودرو گفت: آخرین افزایش قیمت خودرو در مقطع حدود سه ماه گذشته انجام گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع و اقتصادی با اعلام اینکه در شرایط فعلی کاهش تولید خودرو را قبول داریم، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی کاهش یافته اما در آبان ماه نسبت به ماه‌های ماقبل آن، تولید خودرو با افزایشی 3 تا 4 درصدی همراه بوده است.
 
افزایش تولید خودرو در آبان ماه
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود چهار ماهه پایانی سالجاری تولید خودرو از روند مطلوب تری برخوردار شود، بیان کرد: در حال حاضر بازار داخلی دارای افزایش تقاضا برای خودرو است.
 
وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص دلایل کاهش تولید خودرو توسط کارخانجات داخلی در هفت ماهه اول امسال، بیان کرد: تامین نقدینگی به ویژه در بحش واردات برخی از از اقلام کالا و تجهیزات یدکی منجر به کاهش تولید خودرو در سالجاری شده است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قطعا در ادامه سالجاری امکان دستیابی به رکورد تولید خودرو مطابق با سال 1390 وجود ندارد، اظهارداشت: اما با افزایش تولید در چهار ماله پایانی سالجاری قطعا جبران کاهش تولید در ماه‌های ابتدایی سال خواهد شد.
 
برخورد با گرانی خودسرانه قیمت خودرو
 
صالحی نیا همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مهر مبنی بر افزایش خودسرانه قیمت فروش برخی از خودروهای صفر کیلومتر در تعدادی از نمایندگی های مجاز، تاکید کرد: بر اساس مصوبات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، محدوده قیمتی انواع خودرو تعیین و مشخص شده است.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه خودروسازان داخلی هم مطابق مصوبه سازمان حمایت اقدام به قیمت گذاری خودرو می کنند، گفت: از این رو با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت خودرو بر خلاف مصوبات سازمان حمایت برخورد قانونی خواهد شد.
 
وی همچنین با رد افزایش قیمت هر دستگاه پراید صندوق دار صفر کیلومتر به 14 میلیون تومان، خاطرنشان کرد: هیچگونه افزایش قیمت جدیدی برای فروش پراید صفر کیلومتر انجام نشده است.
 
صالحی‌نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر با تاکید بر اینکه افزایش تولید خودرو، 90 درصد مشکلات این صنعت را مرتفع می‌کند، گفته بود: در 7 ماهه نخست سالجاری حدود 40 درصد کاهش تولید خودرو داشتیم اما در تلاشیم تا کاهش تولیدات در سالجاری به حداقل برسد.
نظرات بینندگان