arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۷۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۹ - ۲۷ آذر ۱۳۹۱

اردبیل 25 درجه زیرصفر!

افت محسوس دما در خلخال نیز که به چهار درجه زیر صفر کاهش یافته مردم را به استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر وادار کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: به دنبال بارش برف در اغلب نقاط استان اردبیل اداره کل آبفای استان نسبت به ترکیدگی کنتورها و لوله‌ها با برودت و یخ‌زدگی هوا در روزهای آینده هشدار داد. 
 
بارش برف که عصر امروز در برخی از مناطق استان شدت یافته سبب شد تا علاوه بر تعطیلی مدارس بخش دیگری از شهرهای استان اردبیل سفیدپوش شده به طوری که ارتفاع برف در روستاهای مشگین‌شهر و نیر به حدود 60 سانتیمتر رسیده است. 
 
امدادرسانی به 25 خودروی در راه مانده 
 
راهداران شهرستان نیر 25 خودروی در راه مانده گردنه صایین در محور اردبیل ـ نیر را از کولاک و برخی حوادث دیگر نجات داده و در مسیر حرکت هدایت کردند. 
 
براساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان در اغلب محورهای مواصلاتی پوشش برف را به همراه یخبندان شاهد هستیم و این اداره کل به همراه پلیس راه به رانندگان گذری از گردنه‌ها و مناطق کوهستانی توصیه کرد بدون زنجیر چرخ و لاستیک یخ‌شکن اقدام به تردد نکنند. 
 
براساس اعلام هواشناسی مشگین‌شهر بارش برف در این شهرستان به 20 سانتیمتر رسیده و میزان بارش نیز بیشتر از هشت میلی‌متر است. 
 
بارش برف برای دومین روز زندگی عادی در این شهر را مختل کرده که علاوه بر تعطیلی مدارس در جاده‌های گذری این شهرستان برای رانندگان و مسافران مشکلاتی به وجود آورده است به طوریکه جاده مسدود شده کوهستانی روستاهای موییل، وله‌زیر و دیزو بعد از ساعت‌ها مسدودیت بازگشایی شد. 
 
بر اثر بارش برف سنگین راه ارتباطی 20 روستای این شهرستان مسدود شده بود که با تلاش راهداران بازگشایی شد. 
 
اما تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان خلخال تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است. 
 
هم‌اکنون کولاک شدید و یخبندان در گردنه الماس در محور خلخال ـ اسالم تردد را برای مسافران و رانندگان سخت کرده است و به رغم تلاش راهداران اکثر محورهای ارتباطی باز بوده و تردد در آنها جریان دارد. 
 
افت محسوس دما در خلخال نیز که به چهار درجه زیر صفر کاهش یافته مردم را به استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر وادار کرده است. 
 
اغلب مدارس مقاطع مختلف این شهر امروز تعطیل بود. 
 
اما براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل دمای هوا امشب در اکثر شهرهای استان به 20 تا 25 درجه زیر صفر می‌رسد که انتظار می‌رود اهالی استان پیشگیری‌های لازم را انجام دهند به طوریکه برای جلوگیری از یخ‌زدگی تأسیسات آب توصیه شده از حفاظ پشم شیشه و گونی استفاده شود.
نظرات بینندگان