arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۲ - ۲۸ آذر ۱۳۹۱

جزئیات قیمت و سهمیه بنزین دی ماه/ واریز سهمیه‌های بنزین در شب یلدا

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه دی ماه سالجاری هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه می شود، تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه 12 میلیون لیتر بنزین را با قیمت آزاد 700 تومانی در جایگاه ها به فروش می رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به تثبیت سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی، خدماتی و عمومی خودروها در دی ماه سالجاری از واریز سهمیه های بنزین در ساعت 24 شب یلدا خبر داد.

به گزارش انتخاب، جلیل سالاری در گفتگو با مهر با اشاره به تثبیت سهمیه و قیمت بنزین در دی ماه سالجاری، گفت: بر این اساس تا ساعت 24 پنج شنبه 30 آذر ماه سالجاری این سهمیه بنزین به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه دی ماه سالجاری هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه می شود، تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه 12 میلیون لیتر بنزین را با قیمت آزاد 700 تومانی در جایگاه ها به فروش می رسد.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه برای دی ماه سالجاری 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌‌ها با نرخ نیمه یارانه‌ای اختصاص یافته است، بیان کرد: در نخستین ماه فصل زمستان هیچگونه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی هم حاصل نشده است.
 
این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچگونه نگرانی برای تامین بنزین زمستانی خودروها وجود ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت ذخیره سازی بنزین در مخازن کشور از وضعیت مطلوب و رضایت بخشی برخوردار است.
 
سالاری اخیرا در گفتگو با مهر درباره این سوال که آیا پس از تبدیل بنزین 100 به 400 تومان و کاهش سهمیه بنزین آزاد برنامه‌ای برای حذف بنزین 400 تومان و عرضه تک نرخی این فرآورده دارید؟ گفته است: فعلا سیاست عرضه تک نرخی بنزین در درستور کار قرار ندارد.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه فعلا بنزین 400 تومان ذخیره سازی شده در کارت‌ها تبدیل نمی شود، تاکید کرده است: بر این اساس فعلا این بنزین بدون تغییر با قیمت 400 تومانی عرضه می شود.
 
برای دی ماه سالجاری سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.
 
نکته قابل توجه آن است که با توافق دولت و مجلس شورای اسلامی برای تعویق اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، تا پایان اسفند ماه سالجاری تغییری در سهمیه و قیمت بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.
 
سیدمسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس هم با بیان اینکه امسال بنزین گران نخواهد شد، تاکید کرده است: با توجه به منتفی شدن اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، بهای حامل‌های مختلف انرژی هم تا پایان سالجاری افزایش نمی‌یابد.
 
در حال حاضر بنزین به صورت 2 نرخی شامل بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاه‌های کشور عرضه می شود.
نظرات بینندگان