arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۸۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۸ - ۲۸ آذر ۱۳۹۱

حبیبی: احمدی نژاد 300 بدهکار بزرگ بانکی و حامیان آنها را معرفی کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در خصوص سخنان اخیر رئیس جمهوری که گفته است "300 نفر پول های کشور را گرفته اند و پس نمی دهند و عده ای هم از این افراد دفاع می کنند" گفت: دغدغه آقای رئیس جمهور در مورد معوقات بانکی دغدغه درستی است اما ایشان باید به مردم صادقانه بگویند چه کسانی از این افراد دفاع می کنند .

به گزارش مهر، محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نتایج دوره اول رفراندوم قانون اساسی مصر گفت: بازگشت مصر به دامن اسلام نشانه تازه از اسلامی بودن بیداری است و غرب را نگران کرده است. مردم مصر می خواهند نظام آنها بر اساس احکام اسلام اداره شود.

وی تاکید کرد : دور اول همه پرسی در مناطقی صورت گرفت که مخالفان مرسی ظاهرا غلبه داشتند اما نتایج نشان داد مردم در اسلامی کردن نظام تردید ندارند.

حبیبی تصریح کرد: جریان وابسته به غرب نباید در برابر موج اسلامگرایی در مصر مقاومت کند. مخالفان مرسی اگر خود را عاملان اجرای سیاست های ضد اسلام غرب نمود دهند از صحنه سیاسی مصر حذف خواهند شد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مواضع البرادعی و عمرو موسی را در گرایش به غرب نادرست خواند و بیان داشت: مردم در برابر این گرایش در همه پرسی ایستادند و یک بار دیگر این قول مقام معطم رهبری به اثبات رسید که در دنیای اسلام هر جا انتخابات یا رجوع به آراء عمومی مطرح باشد مردم به اسلام و اسلام گرایان رای خواهند داد.

وی افزود: بازگشت مصر به  هویت اسلامی بدون شک در تحولات منطقه اثر خواهد گذاشت.

حبیبی همچنین با اشاره به آخرین تحولات سوریه اظهار داشت: تروریست ها در سوریه تمام قوای خود را جمع کرده اند و روی محور دمشق متمرکز شده اند. آنها توفیقی در آسیب به نظام سوریه نداشتند.

وی ضمن هشدار به تروریست های القاعده و سلفی ها در سوریه تاکید کرد: اطاعت از آمریکا و اسرائیل شما را به قتلگاه کشانده و این دسیسه با همکاری قطر، عربستان و ترکیه صورت می گیرد. اگر سلفی ها فقط یک بار از عقل خود مدد بگیرند از این رای اشتباه بر می گردند زیرا راه حل بحران در سوریه از لوله تفنگ نمی گذرد. اگر قرار است دولتی مقتدر در سوریه بماند گفت وگو تنها راه حل است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تقبیح موضع اوباما در تائید و به رسمیت شناختن تروریست ها در سوریه گفت: این موضع خلاف توافقات آنها با روسیه بود که منجر به واکنش چین و روسیه شد.

وی با اشاره به موضع هوشمندانه سید حسن نصر الهی اظهار داشت: معارضان در سوریه باید بدانند از پشتیبانی مردمی محروم هستند، چون بخش عظیمی از آنها اصلا سوری نیستند. معارضان قبل از آنکه با دولت سوریه مشکل داشته باشند با مردم مشکل دارند. قتل عام های فجیع در برخی شهرها توسط معارضین چیزی نیست که فراموش شود و تروریست ها از خشم و انتقام مردم در امان بمانند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد موضع رئیس جمهوری در خصوص انتخابات آینده و نقش دولت بیان داشت: اینکه آقای رئیس جمهور گفته اند لحظه ای به نامزد انتخابات فکر نمی کنیم و دولت به دنبال انتخابات پر شکوه و حداکثری است قابل تقدیر است اما رفتار دولت هم باید این موضع را تایید کند، لذا به شبهاتی که در ذهن مردم در این باره به وجود  می آید باید پاسخ شفاف داد.
 
وی ادامه داد: مردم به این موضع خوب دولت به عنوان یک سند برای ارزیابی مواضع دولت در آینده تکیه می کنند. امیدوارم رئیس جمهوری به آن عمل کند.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در خصوص سخنان اخیر رئیس جمهوری  که گفته است "300 نفر پول های کشور را گرفته اند و پس نمی دهند و عده ای هم از این افراد دفاع می کنند" گفت: دغدغه آقای رئیس جمهور در مورد معوقات بانکی دغدغه درستی است اما ایشان باید به مردم صادقانه بگویند چه کسانی از این افراد دفاع می کنند و حتی بدهی های آنها را بر خلاف قانون مورد بخشودگی قرار می دهند.

وی افزود: آقای رئیس جمهور ببینند چه کسانی از بدهکاران بانکی حمایت می کنند و وزیران محترم عضو کارگروه حمایت از تولید در جلسه مورخه 19/10/88 در مورد بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی چه موافقتی کردند تا معلوم شود چه کسانی از اینها حمایت می کنند.
 
حبیبی تصریح کرد: وقتی مدیران بانکی که منصوب دولت هستند از مشتریان بد حساب و کسانی که به قول رئیس جمهور محترم پول کشور را گرفته اند و پس نمی دهند به مراجع قضایی شکایت نمی کنند متهم ردیف اول پرونده معوقات بانکی  می باشند. توپ در این مورد در زمین دولت است.
 
وی گفت: کدام مدیر بانکی از پیگیری مطالبات مربوط به معوقات بانکی از طریق مجاری قانونی عمل کرده و کسی مانع آن شده است. حتی بند 28 قانون بودجه سال 90 دست دولت را برای پیگیری معوقات باز گذاشته است.
 
وی خاط نشان کرد: چرا رئیس جمهوری درباره مهمترین مسایل مربوط به مردم به فرافکنی روی می آورد و به قدرت و اختیارات وسیعی که دارد تکیه نمی کند. این مسئله ای است که باید به افکار عمومی پاسخ دهد. آقای رئیس جمهور قبول کنند که این اتفاقات در حوزه مدیریتی ایشان واقع شده است.
 
حبیبی در بخش دیگری از این گفت و گو در مورد اظهارات آقای عارف و نیز آقای علی مطهری در مورد بازگشت یا عدم بازگشت اصلاح طلبان به صحنه انتخابات آینده بیان داشت: قانون اساسی شرایطی را برای رئیس جمهور شدن یاد آور شده است که این شرایط بسیار دقیق است. شورای نگهبان مسئولیت احراز این صلاحیت ها درمورد نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را دارد.

وی ادامه داد: اگر کسی مصداق رجل مذهبی و سیاسی و واجد شرایط قانونی بود حتما شورای تگهبان او را تایید می کند. اگر جریانی فردی را معرفی کند و به دیل اینکه مصداق رجل مذهبی و سیاسی و واجد سایر شرایط قانونی نیست رد شود و بعد شورای نگهبان را متهم به برخورد جناحی کند  این یک نوع توطئه تلقی می شود.
 
وی افزود: اصلا موضوع اینگونه نیست چون ممکن است افرادی اصولگرا هم باشند اما مصداق رجل سیاسی و مذهبی نباشند. ما باید به اصول قانون اساسی و به تشخیص شورای نگهبان احترام بگذاریم و صلاحیت هر کس را که احراز کردند مناقشه، مرافعه و منازعه راه نیندازیم.

حبیبی در ادامه در مورد سرعت دستگیری نیروی انتظامی در دستگیری 4 زورگیر محارب گفت: باید از کار آمدی دستگاه قضایی و نیز نیروی انتظامی تشکر کرد، مردم انتظار دارند درکمترین زمان ممکن بیشترین حد مجازات را برای محاربین شاهد باشند.
 
وی در پایان در مورد کشتار کودکان در آمریکا و اعلام چهار روز عزای عمومی در این کشور اظهار داشت: حادثه تاسف انگیزی که خبر اول رسانه های جهان شد و ده ها کودک بیگناه را به کام مرگ فرستاد محصول نقض حقوق بشر در آمریکاست.
 
حبیبی تصریح کرد: این حوادث تلخ طی یک دهه که هزاران قربانی داشته نشان می دهد آمریکایی ها یک اشکال اساسی در حوزه فرهنگ و سیاست دارند و آن اشکال ترویج و تبلیغ خشونت و بیرحمی است. سیاستمداران آمریکایی تا وقتی برای منافع مادی به هفت تیر کشی در منطقه و جهان افتخار می کنند نمی توانند از آثار  سوء آن در داخل جلوگیری کنند.
نظرات بینندگان