arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۸۳۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۱ - ۳۰ آذر ۱۳۹۱

پوتين هم برای آخر دنيا تاریخ اعلام کرد!

پوتين گفت: ما مشکلي با شهروندان آمريکايي نداريم، بلکه مشکل ما با دولت اين کشور بر سر بعضي مسايل حساس است. من دير يا زود رياست جمهوري را ترک خواهم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ولاديمير پوتين نشست خبري مهم خود را با حضور تمامي خبرنگاران روسي و خارجي آغاز کرد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران رئيس جمهور روسيه اعلام کرد: قانون مگنيتسکي به روابط روسيه و آمريکا ضربه مي زند.
 
ولاديمير پوتين در آغاز نشست خبري خود با بيان اينکه اوضاع اقتصادي روسيه در شرايط کنوني از بهترين اقتصادهاي کشورهاي پيشرفته بشمار مي رود، از ثبات در صحنه اقتصادي اين کشور سخن گفت.
 
وي همچنين در پاسخ به سوالي در مورد قانون مگنيتسکي آمريکا اين قانون را اقدامي خصمانه ازسوي آمريکا بر عليه روسيه خواند.
 
اين در حالي است كه بر اساس قانون مگنيتسکي آمريكا،اين كشور تحريم هايي را عليه مسئولان روس كه در مرگ سرگئي ماگنيتسكي وكيل روس دست داشتند مينواند اعمال كند.
 
وي در ادامه با بيان اينکه قانون مگنيتسکي کماکان روابط دوجانبه روسيه و ايالات متحده را با بحران مواجه مي کند، از تصويب قانوني در دوماي اين کشور براي مقابله با اين قانون خبر داد. مسئله اين نيست که بر اين اساس برخي از مقامات روسيه نمي توانند حساب بانکي در آمريکا داشته باشند يا داراييهايشان کنترل خواهد شد، بلکه نکته مهم اين است که آنها قانوني ضد شوروي و ضد روسيه را با قانون ديگري جايگزين کردند. آنها نمي توانند بدون اين ذهنيت زندگي کنند. آنها همچنان مي خواهند در گذشته باشند و اين خيلي بد است و روابط ما را مسموم مي کند.
 
رئيس جمهور روسيه درباره ممنوع شدن گرفتن حضانت کودکان روس از طرف آمريکاييها هم گفت تا آنجايي که من مي دانم اکثريت بزرگي از مردم روسيه درباره اينکه خارجيها کودکانشان را به فرزندگي بگيرند، نظرشان خيلي منفي است. ما خودمان بايد اين کودکان بي سرپرست را به فرزندگي بگيريم.
 
رئيس جمهور روسيه همچنين با انتقاد از سياست هاي مقامات آمريکايي درباره زندانيان اظهار داشت: مقامات آمريکايي مردم را در زندان گوانتانامو بدون هيچ توجيه و اتهام رسمي نگهداشته و با آنها مانند قرون وسطي برخورد کرده و تحت شکنجه قرار مي دهند.
 
وي در ادامه با انتقاد از قانون اساسي آمريکا گفت: اين قانون اجازه نظارت خارجي ها بر انتخابات اين کشور را نمي دهد و اين کشور با مشکلات بسياري در زمينه حقوق بشر مواجه است.
 
در بخشي از سخنانش، پوتين با ادعاي اينكه موعد پايان جهان را ميداند پيش بيني كرد جهان پس از 4.5 ميليارد سال ديگر و همزمان با فروكش كردن نور خورشيد به پايان مي‌رسد.  اخترشناسان معتقدند که در این مقطع زمانی، خورشید رو به خاموشی خواهد گذاشت.   وي همچنين در سخنان خود اعلام كرد ترسي از به پايان رسيدن جهان و فرا رسيدن قيامت ندارد.
 
وي در ادامه نشست خبري خود با دفاع از روند كار دولت اين كشور و دميتري مدودف نخست وزير ،اقدامات مدودف را ستود.
 
ولاديمير پوتين در نشست خبري سالانه خود در مسکو افزود: شمار عمليات تروريستي در روسيه کاهش يافته است.
 
پوتين گفت: ما مشکلي با شهروندان آمريکايي نداريم، بلکه مشکل ما با دولت اين کشور بر سر بعضي مسايل حساس است. من دير يا زود رياست جمهوري را ترک خواهم کرد.
 
وي خاطر نشان کرد: نشانه هاي مثبتي از طرف ژاپن در مورد حل مشکلات با اين کشور وجود دارد.
 
رئيس جمهور روسيه گفت: ما سطح درآمد شهروندان روس را چند برابر افزايش داديم. من اميدوارم رئيس جمهور آينده موفق تر از من عمل کند. پيوستن روسيه به سازمان تجارت جهاني، پيامدهاي مثبتي به همراه دارد.
 
ولاديمير پوتين افزود: درباره قوانين مهاجرت بايد تجديد نظر شود. اوضاع چچن با ثبات تر از کشورهاي همسايه آن است.
 
پوتین در پاسخ به پرسش آسوشیتدپرس درباره اینکه آیا روسیه از اینکه در صورت سرنگونی اسد ، موقعیت خود را در سوریه از دست خواهد داد نگران نیست ، افزود مگر پس از تجاوز به لیبی این کشور فروپاشی نشد ، سفیر آمریکا را کشتند ، مگر در آنجا اشتباه نشد ؟ ما نمی خواهیم اشتباه را تکرار کنیم.
 
رئیس جمهور روسیه گفت ما در سوریه منافع زیادی نداریم ، مگر اسد در مسکو بود؟ اسد بیشتر به پاریس و سایر کشورهای اروپایی تردد داشت .
پوتین افزود : ما طرفدار آن هستیم تا سوریه تجزیه نشود و جنگ داخلی ادامه نیابد .
 
وی گفت موضع ما آن است که مردم سوریه برای آینده این کشور به توافق برسند که چطور در آینده زندگی کنند و امنیت آنها تامین شود .
 
رئیس جمهور روسیه ادامه داد ما از این روش که ابتدا رئیس جمهور برکنار شود و سپس سایر کارها انجام شود حمایت نمی کنیم.
 
در اين نشست خبري، بيش از 1000 خبرنگار روسي و نزديک به 200 خبرنگار خارجي حضور دارند.
 
وي با بيان اينکه اين نشست خبري هشتمين حضور ولاديمير پوتين در جمع خبرنگاران داخلي و خارجي خواهد بود، ادامه داد؛ محور گفتگوهاي رئيس جمهور روسيه پيرامون تحولات سياسي و اقتصادي اين کشور و سياست خارجي روسيه در سطح بين المللي مي باشد.
نظرات بینندگان