کد خبر: ۸۸۳۳۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۰۱ دی ۱۳۹۱

رییس جمهوری جدید کره جنوبی؛ سیاستهای تازه منطقه ای

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پارک گئون‌های، رئیس جمهور تازه منتخب کره جنوبی، روز پنجشنبه، اولین دیدارهای رسمی خود را انجام داد.
 
سفیران چین و ژاپن در دیدار با خانم «پارک» در سئول، انتخاب او به سمت ریاست جمهوری کره جنوبی را بطور رسمی تبریک گفتند.
 
«پارک گئون‌های» در اولین سخنرانی خود ضمن تاکید بر همکاری و تعامل با کشورهای دیگر منطقه و ایالات متحده از سیاستهای کره شمالی انتقاد کرد. وی افزود: «پرتاب موشک از سوی کره شمالی این واقعیت را نشان می‌دهد که تا چه حد نگرانی‌های ما برای امنیت کشور جدی است. نگرانی از درگیری‌های منطقه‌ای در شمال شرق آسیا و امکان جهانی شدن این بحران رو به افزایش است. مردم من را برای غلبه بر این بحران انتخاب کردند.»
 
بر اساس سخنرانی روز پنجشنبه خانم پارک، به نظر می‌رسد رویکرد سیاسی او با دولت لی میونگ باک، دولت فعلی کره جنوبی، متفاوت باشد.
 
شی وون بین، تحلیلگر سیاسی در کره جنوبی در اینباره می‌گوید: «در حالی که دولت لی میونگ باک، اتحادی گسترده با ایالات متحده آمریکا برقرار کرد، رابطه با چین و کره شمالی را نادیده گرفت. من فکر می‌کنم پارک گئون‌های، رییس جمهوری جدید کره، به دیپلماسی و مسائل امنیتی مربوط به چین و کره شمالی بیشتر اهمیت خواهد داد.»
 
پارک گئون‌های ۶۰ ساله و نامزد حزب محافظه کار کره جنوبی توانست با به دست آوردن اکثریت آرای راهی کاخ ریاست جمهوری شود. دوران ریاست جمهوری وی از ماه فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز خواهد شد.
نظرات بینندگان