کد خبر: ۸۸۴۲۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۸ - ۰۱ دی ۱۳۹۱

پايان دنيا در نقاط مختلف جهان +تصاوير

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رولاندو زاپاتا فرماندار ايالت يوکاتان مکزيک که خانه‌اش در يکي از شهرهايي است که بيشترين پيروان مايا در آنجا زندگي مي کنند گفت: خوشبختانه، اين روزها توريست‌هاي بسياري به اين کشور آمده و کسب و کار رونق يافته است. ما اعتقاد داريم که پايان دوره تقويمي ماياها آغاز دروه جديدي است و ما نسبت به آن بسيار خوش‌بين هستيم.

به گزارش انتخاب به نقل از باشگاه خبرنگاران، طبق  شايعات و خرافاتي که بخصوص در چند روز گذشته درباره پايان دنيا، ادعا شده بود که روز جمعه 21 دسامبر سال 2012 در ساعت 11:11 صبح دنيا نابود خواهد شد، اما نه تنها چنين اتفاقي نيفتاد بلکه بسياري از همان مردم خرافاتي در سراسر دنيا به چشن و پايکوبي پرداخته‌اند.

به گزارش ديلي‌ميل، قرن‌هاست که پايان تقويم دوره‌اي قوم مايا که امروز است پايان دنيا ناميده مي‌شد. طبق شايعات صورت گرفته با تمام شدن تقويم قوم مايا ادعا شده بود که دنيا نيز پايان خواهد يافت، اما بسياري از مردم در مکزيک و آمريکاي مرکزي گرد هم آمده‌اند تا پايان تقويم مايا را جشن بگيرند.

استراليا يکي از کشورهايي است که خورشيد ابتدا در آنجا طلوع مي‌کند. صفحه فيس‌بوک سازمان گردشگري استراليا پر از پست‌هايي است که در آن نوشته شده است آيا کسي در اين کشور زنده مانده است؟اما لحظاتي پيش اين سازمان در صفحه فيس‌بوک خود نوشت: ما همه زنده و سر حال هستيم".

دانشمندان تايوان که پايان دنيا را به سخره گرفته‌اند، دو ماکت اهرام معروف قوم مايا و يک ساعت شمار الکترونيک در بالاي آن قرار داده‌اند به همراه يک تلسکوپ.

کوهستان بوگارش در فرانسه که ادعا شده تنها جاي امن زمين پس از پايان دنيا خواهد بود، مهمان حدود 110 هزار نفر مردم خرافاتي بود که با پايان نيافتن دنيا در حال بازگشت به خانه هستند.

ديويد ماريسون، دانشمند ارشد مرکز پژوهش‌هاي ناسا در فيلمي کوتاه ظاهر شد و باز هم شايعات را بي‌پايه و اساس دانست و آن را يک کلاهبرداري بزرگ ناميد.

اين دومين ويدئويي است که ناسا در تلاش براي کمک کردن شايعات فرستاده است.

پيشگوهاي مکزيکي که اين روزها بازار داغي دارند با پايان نيافتن دنيا دوباره مدعي شده است که امروز زمين  ميدان مغناطيسي عظيمي  از مرکز کهکشان دريافت خواهد کرد.

به گزارش ديلي‌تلگراف، مايا که تقويم قوم مايا را 200 سال پيش ساخت پيش‌بيني کرده است که تا پايان دنيا 394 دوره تاريخي خواهد گذشت.

رولاندو زاپاتا فرماندار ايالت يوکاتان مکزيک که خانه‌اش در يکي از شهرهايي است که بيشترين پيروان مايا در آنجا زندگي مي کنند گفت: خوشبختانه، اين روزها ترويست‌هاي بسياري به اين کشور آمده و کسب و کار رونق يافته است. ما اعتقاد داريم که پايان دوره تقويمي ماياها آغاز دروه جديدي است و ما نسبت به آن بسيار خوش‌بين هستيم.نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
lila
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
1
48
یه عکس هم از آخر دنیای ما می گرفتی، شب یلدا کنار عزیزانمون آخرآخر آخر دنیاییه که عشقه!
نظرات بینندگان