کد خبر: ۸۸۵۹۹
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۱ - ۰۲ دی ۱۳۹۱

تخلف میلیاردی در تولید و توزیع اقلام پروتئینی

قاسمی گفت: از مجموع 176 هزارو 217 مورد بازرسی انجام شده از سطح مرغداریها در مجموع 19 هزار و 135 مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از 17 میلیارد ریال تشکیل و جهت بررسی و رسیدگی به مراجع ذی صلاح ارسال شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در راستای انجام 223هزار و 847 مورد بازرسی از سطح مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها، مراکز پخش عمده و خرده اقلام پروتئینی شامل گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ در هشت ماهه سال جاری، تخلف 499 میلیارد ریالی واحدهای تولید و توزیع کننده اقلام پروتئینی شناسایی شد.
 
مجتبی قاسمی، مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام خبر بالا و بیان این‌که آمار تخلف فوق مربوط به واحدهای تولیدی ، عمده فروشی و خرده فروشی اقلام پروتئینی است، اظهار کرد: آمار به دست آمده در زمینه تعداد بازرسی‌های سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور طی این مدت حاکی از انجام 223هزار و 847 مورد بازرسی از سطح مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها، مراکز پخش عمده و خرده اقلام پروتئینی شامل گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ است.
 
وی ادامه داد: این بازرسی‌ها نهایتا منجر به تنظیم 14 هزار و 502 پرونده تخلف به ارزش کلی 127 میلیارد ریال شده است.
 
مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت با تاکید بر این‌که طی این مدت در بخش گوشت قرمز تیز در مجموع 117 هزار و 469 مورد بازرسی از سطح کشتارگاهها صورت گرفته‌است، تصریح کرد:از مجموع بازرسی‌های صورت گرفته 15 هزار و 402 مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از 198 میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
 
قاسمی گفت: از مجموع 176 هزارو 217 مورد بازرسی انجام شده از سطح مرغداریها در مجموع 19 هزار و 135 مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از 17 میلیارد ریال تشکیل و جهت بررسی و رسیدگی به مراجع ذی صلاح ارسال شده است.
 
مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت در پایان با تاکید بر این‌که این بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به خرید گسترده فرآورده‌های دامی از قبیل گوشت سفید و قرمز توسط عموم مردم، کماکان طرح ویژه تشدید نظارت بر مراکز عرضه و توزیع مرتبط با فرآورده های پروتئینی ، کشتارگاهها و مرغداریها در دستور کار بازرسان سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور قرار دارد.
نظرات بینندگان