کد خبر: ۸۸۶۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۱ - ۰۳ دی ۱۳۹۱

هدیه عجیب بحرین برای نمایندگان پارلمان انگلیس: بسته هایی حاوی مشروبات و خوردنیهای متنوع!

یکی از نمایندگان محافظه کار که در زمینه نقض حقوق بشر فعالیت می کند گفت :من معمولان هدایای عید میلاد را میان جمعیتهای خیریه توزیع می کنم اما مانده ام با هدیه سفیر بحرین چکار کنم .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفارت بحرین در انگلیس با زیر پاگذاشتن قوانین و عرفهای رایج ، به ارسال هدایا و دادن رشوه به نمایندگان پارلمان انگلیس و برخی اعضای هیات پارلمان اروپا روی آورده است .

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ، «آن کلوید» یکی از نمایندگان عضو مجلس عوام انگلیس ضمن انتقاد شدید از این موضوع ، از پذیرفتن این هدیه امتناع کرد و دستور داد آنرا به منبع ارسال کننده بازگردانند.

در همین حال روزنامه گاردین از ارسال بسته هایی حاوی مشروبات و خوردنیهای متنوع عید میلاد به دفتر نمایندگان پارلمان انگلیس از جانب سفیر بحرین در انگلیس خبر داد .

اللولوه در گزارشی اعلام کرد آیا این یک رسوایی جدید است یا یک برآورد اشتباه ؟ این سوالی است که رسانه های انگلیس مطرح و همزمان با آن خبر دهشت انگیز ارسال هدایا توسط آلیس سمعان سفیر بحرین در لندن را برای نمایندگان اعلام کرده اند .

یکی از روزنامه های انگلیسی فاش ساخته است یکی از نمایندگان مجلس عوام که عضو هیات تحقیق درباره نقض حقوق بشر در بحرین است ، این هدیه را از سفیر بحرین به مناسبت عید میلاد مسیح نپذیرفته است . آن کلوید در عین حال از شکنجه و زندانی کردن مخالفان و فعالان حقوق بشر در بحرین به شدت انتقاد کرده است .

آن کلوید با رد هدایای سفیر بحرین، نامه ای به سفارتخانه این کشور ارسال و در آن تصریح کرده است محال است چنین هدیه ای را به سبب نقض حقوق بشر در بحرین بپذیرد .

ارزش هریک از هدایای ارسالی سفیر بحرین برای نمایندگان انگلیسی ، حداقل پانصد پوند برآورد شده است .

تحقیقات حاکی از آن است که سفیر بحرین حداقل برای ده نفر از نمایندگان پارلمان هدایایی این چنینی ارسال کرده است .

یکی از نمایندگان محافظه کار که در زمینه نقض حقوق بشر فعالیت می کند گفت :من معمولان هدایای عید میلاد را میان جمعیتهای خیریه توزیع می کنم اما مانده ام با هدیه سفیر بحرین چکار کنم .
نظرات بینندگان