کد خبر: ۸۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۰۲ - ۰۳ دی ۱۳۹۱

آخرین آمار بی سوادی در کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس آمار سرشماری در سال گذشته 9 میلیون و 700 هزار نفر در کشور سواد خواندن و نوشتن ندارند.

به گزارش ایسنا علی باقرزاده ، افزود: بیش از سه میلیون و 800 نفر از این تعداد را افراد زیر 50 سال تشکیل می‌دهند که جزو جمعیت مبلغ و موثر کشور نیز محسوب می شوند.

وی عنوان کرد: در این راستا سازمان تمام تلاش خود را متمرکز کرده تا افراد زیر50 سال را طی چهار سال آینده برخوردار از سواد خواندن و نوشتن ابتدایی کند.

باقر زاده گفت: از مشکلات و چالش های جدی که سازمان نهضت سواد آموزی با آن مواجهه است این امر می باشد که تمام مقدمات و بستر برای سوادآموزی فراهم است ولی متاسفانه افراد بیسواد میل و رغبتی برای حضور در کلاس ها نداشته و دولت نیز الزامی بکار نگرفته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در تمام جوامع بویژه جمهوری اسلامی ایران، وجود بیسوادها یک مانع جدی در تمام مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و باید برای رسیدن به آرمان های انقلاب این معضل رفع شود.

باقر زاده ادامه داد: با گذشت 33 سال از تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره)خدمات موثری در راستای نشر فرهنگ دینی و اسلامی صورت گرفته است.

وي با بیان اینکه در این مدت همراه با فارسی آموزی به موضوع قرآن آموزی نیز توجه شده است، تصریح کرد: یک رکن مهم در سازمان نهضت سوادآموزی، آموزش قرآن بوده و اطاعت از ولایت و رهبر فرزانه انقلاب از ویژگی های برجسته نیروهای فعال در سازمان نهضت سوادآموزی است.
نظرات بینندگان