کد خبر: ۸۸۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۰۹ - ۰۴ دی ۱۳۹۱

بارزانی حمایتش از علاوی را تکذیب کرد

بارزانی گفت: اخباری که اخیرا مبنی بر موافقت من با انتصاب ایاد علاوی، رهبر فهرست العراقیه به عنوان رئیس جمهور موقت عراق منتشر شده است، صحت ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: رئیس منطقه کردستان عراق اخبار منتشر شده در خصوص موافقتش با انتصاب رهبر فهرست العراقیه را به عنوان رئیس جمهور موقت عراق تکذیب کرد.

به نقل از پایگاه خبری ایلاف، مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در مصاحبه‌ای اعلام کرد: اخباری که اخیرا مبنی بر موافقت من با انتصاب ایاد علاوی، رهبر فهرست العراقیه به عنوان رئیس جمهور موقت عراق منتشر شده است، صحت ندارد.

در بیانیه‌ای که دفتر ریاست منطقه کردستان عراق در این خصوص منتشر کرد، آمده است: اخیرا رسانه‌ها از زبان یکی از رهبران فهرست عراقیه اعلام کردند که رئیس منطقه کردستان با جایگزینی موقت علاوی به جای جلال طالبانی، رئیس جمهوری عراق موافقت کرده است اما اعلام می‌کنیم که این خبر صحت ندارد و این مساله باید در نشست‌ها و دیدارهای مسوولان عراق مورد بررسی قرار گیرد.

جلال طالبانی 79 ساله پیشتر به دلیل سکته مغزی در بیمارستانی در بغداد بستری شد و پس از معاینه تیم پزشکان آلمانی برای ادامه معالجات به آلمان منتقل شد.
نظرات بینندگان