کد خبر: ۸۸۸۴۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۳ - ۰۴ دی ۱۳۹۱

مدیرعامل پرسپولیس: سهمیه بنزین خودروهای بالای 1800 سی‌سی حذف می شود

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه همچنین با تاکید بر اینکه متوسط مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل از 10 لیتر سال 1386 به 4 لیتر کاهش یافته است، درباره اسقاط خودروها توضیح داد: تاکنون بیش از یک میلیون و 330 هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به حذف سهمیه بنزین 400 تومانی خودروهای 1800 سی.سی به بالا از ابتدای بهمن ماه سالجاری، اعلام کرد: ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌های سوخت به بیش از 2.4 میلیارد لیتر افزایش یافته است.

به گزارش مهر، محمد رویانیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از 60 میلیون لیتر افزایش یافته است، گفت: همچنین از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون معادل 18 میلیون مترمکعب گاز در جایگاه های سی.ان.جی مصرف شده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به راه‌اندازی یکهزار و 960 جایگاه CNG و راه اندازی 300 جایگاه جدید CNG تا پایان سالجاری، تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرانه مصرف سوخت هر ایرانی به هشتم لیتر کاهش یافته است که حدود 25 درصد کمتر از سال های گذشته است.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه تا چند سال قبل به طور متوسط سالانه 10 میلیارد دلار بنزین وارد کشور می شد، اظهار داشت: اما در حال حاضر واردات بنزین به صفر رسیده و ظرفیت های افزایش تولید بنزین هم رو به افزایش است.
 
این عضو کابینه دولت با بیان اینکه همچنین با تاکید بر اینکه متوسط مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل از 10 لیتر سال 1386 به 4 لیتر کاهش یافته است، درباره اسقاط خودروها توضیح داد: تاکنون بیش از یک میلیون و 330 هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 120 هزار دستگاه خودرو از ناوگان حمل و نقل خارج شده است، بیان کرد: به منظور کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی هم تاکنون 30  هزار فقره وام بانکی نهایی شده است ما به دلیل اختلاف پلیس راهنمائی و رانندگی و خودروسازان امکان اسقاط این دسته خودروها فراهم نشده است.
 
افزایش ذخایر بنزین 400 تومانی در کارتها
 
رویانیان در ادامه در خصوص اختصاص سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای به خودروهای مختلف، گفت: در حال حاضر روزانه 21 میلیون لیتر بنزین نیمه یارانه ای به خودروهای شخصی، 7 میلیون لیتر به موتورسیکلت ها، 3.6 میلیون لیتر به تاکسی درون شهری، یک میلیون لیتر تاکسی برون شهری، 14 میلیون لیتر وانت بارها اختصاص می یابد.
 
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین از فروش روزانه 10 تا 11 میلیون لیتر بنزین آزاد 700 تومانی در جایگاه‌ها خبر داد و افزود: هم اکنون ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌های هوشمند سوخت به بیش از 2.4 میلیارد لیتر افزایش یافته است.
 
حذف سهمیه بنزین خودروها 1800 سی.سی
 
این عضو کابینه دولت در ادامه با بیان اینکه سهمیه بنزین تمامی خودروهای جدید تولیدی و وارداتی بیش از 1800 سی.سی از بهمن ماه آینده حذف خواهد شد، تبیین کرد: تاکنون خودروهای بیش از 2 هزار سی.سی سهمیه بنزین دریافت نمی‌کردند که پس از این سهمیه بنزین خودروهای بیش از 1800 سی.سی نیز حذف خواهد شد.
 
این مقام مسئول، در پایان خاطرنشان کرد: این تصمیم در واریز سهمیه بنزین بهمن ماه خودروها اعمال خواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
آرسام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
0
0
راستی دو شغله بودن مشکلی نداره که؟!
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
0
0
شانس اوردیم که پرسپولیس بیشتر از شش تا نزد اگر نه قطع سهمیه به 1800 و 1500 هم شاید میکشید
نظرات بینندگان