کد خبر: ۸۹۱۱۳
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۹ - ۰۶ دی ۱۳۹۱

پرواز هواپیما هنگام اذان ممنوع شد

عضو فراکسیون روحانیون از قدردانی اعضای کمیسیون فرهنگی به علت بخشنامه کردن دغدغه‌های کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست امروز خبر داد و گفت: انتظار داریم این دو بخشنامه مهم سازمان هواپیمایی کشور هرچه سریع‌تر اجرایی شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشست امروز بخشنامه سازمان هواپیمایی به شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت بحث حجاب و عفاف و همچنین ساعت پرواز هواپیماها در هنگام اذان قرائت شد.

سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: طبق جلساتی که کمیسیون فرهنگی مجلس در هفته‌های گذشته با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی برگزار کرد، مقرر شد درباره حجاب و عفاف شرکت‌های هواپیمایی و ساعت پرواز هواپیماها تغییراتی اعمال شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز نامه سازمان هواپیمایی به شرکت هواپیمایی برای رعایت بحث حجاب و عفاف و همچنین ساعت پرواز هواپیماها که در تاریخ 26 آذرماه به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده، قرائت شد.

وی ادامه داد: از این پس با اجرایی شدن این بخشنامه ابلاغی نخست از سوی شرکت‌های هواپیمایی به مسئله حجاب و عفاف بیش از پیش پرداخته خواهد شد و در شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها رعایت حجاب و عفاف مورد توجه جدی قرار می‌گیرد؛ این دستورالعمل‌ها به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ می‌شود و طبیعتاً اگر مسافران هم این دستورالعمل‌ها را ببینند آن‌ها موظف به رعایت آن می‌شوند.

طاهری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت یادآور شد: با اجرایی شدن بخشنامه دوم سازمان هواپیمایی کشور از این پس هیچ پروازی هنگام اذان به ویژه اذان صبح انجام نخواهد شد و پروازها حداقل نیم ساعت پس از اذان صبح اجازه پرواز خواهند داشت.

عضو فراکسیون روحانیون از قدردانی اعضای کمیسیون فرهنگی به علت بخشنامه کردن دغدغه‌های کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست امروز خبر داد و گفت: انتظار داریم این دو بخشنامه مهم سازمان هواپیمایی کشور هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

وی افزود: موضوع دیگری که در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داشت، جمع‌بندی و تنظیم گزارش طرح اداره صدا و سیمابود که به علت کمبود وقت، کارگروه بررسی این طرح وقت بیشتری را برای بررسی و تدوین طرح مذکور خواستار شد؛ قرار است پس از بررسی‌های لازم این طرح به کمیسیون بیاید.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از رأی مثبت اعضای این کمیسیون به کلیات لایحه اصلاح قوانین تنظیم خانواده خبر داد و گفت: این لایحه که از سوی کارگروه مشترکی در مجلس با محوریت کمیسیون بهداشت و درمان و کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و امنیت ملی و سیاست خارجی و مسئولانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود تا در خصوص بحث تنظیم جمعیت کار کنند و جزئیات آن در کارگروه مشترک بررسی خواهد شد.
نظرات بینندگان