کد خبر: ۸۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۲۲ - ۰۶ دی ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد: آئینه جمال خداوند انسان کامل است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس‌جمهور با بیان اینکه هنر، بازآفرینی زیبایی‌ها و شهادت دادن به زیبایی‌ها در عالم هستی است، گفت: هنرمندان شاهدند، شهادت هنر است و اوج هنر شهادت به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور عصر امروز چهارشنبه در نخستین یادواره شهیدان عرصه هنر با عنوان «جلوه جمال» اظهار داشت: هنرمندی و شهادت دو جلوه بسیار متعالی از حقیقت انسان هستند؛ همه این عالم زیباست و اساس خلقت عالم زیبایی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: هستی منهای زیبایی بی‌معناست و کسی که از زیبایی حقیقی اثری ندارد، وجود ندارد.

وی با طرح این سؤال که اصلا چه طور شد که آدم‌ها میل پیدا کردند تا به این دنیا بیایند، افزود: جلوه‌های خداوند که زیبایی مطلق و مطلق زیبایی است ما را به اینجا آورده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه هر کس اثری از جمال جانان که زیبایی مطلق است، ندارد در واقع جان ندارد،‌افزود: انسان در پی زیبایی‌ها و در واقع خلق شده برای زیبایی‌هاست و همه زندگی همین است.

رئیس جمهور با طرح این سوال که هنر چیست و هنرمندی چیست گفت: هنرمندی بازآفرینی زیبایی‌های عالم هستی است و کار هنرمند بازآفرینی است.

وی با تاکید بر اینکه بالاترین هنرمندی تجسم زیبایی‌های انسانی است، اظهار داشت: همه عالم زیباست اما بالاترین زیبایی، زیبایی‌های روحی و کمالی انسانی است آنجا که جوانمردی، گذشت، وفاداری، پاکی، صداقت و عظمت روح وجود دارد و هنرمندان با خلق صحنه‌ها، تفاوت‌ها و برجسته‌سازی‌ها به دنبال معرفی زیبایی‌های روحی انسان هستند.

وی بر همین اساس هنرمندی را جز برجسته کردن و بازتاب دادن عظمت‌ها و زیبایی‌های روحی انسان ندانست.

احمدی‌نژاد با طرح این سؤال که انسان چه اندازه ظرفیت دارد و تا چه میزان از زیبایی‌های عالم هستی را می‌تواند متجلی کند، تصریح کرد: انسان موجود لایتناهی است و می‌تواند همه زیبایی‌های خدا را بر خودش متجلی کند. اصلا انسان ظرف تجلی زیبایی‌های خداوند است و در واقع ظرفیت انسان نامحدود است.

وی با تاکید بر اینکه انسان می‌تواند به جایی برسد که تجلی خود خداوند باشد، گفت: حال چگونه می‌توان به اینجا رسید؟ ما یک خود چسبیده به زمین و یک خود متعالی داریم هر چقدر از خود چسبیده به زمین فاصله بگیریم، به خود متعالی نزدیک‌تر خواهیم شد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه کمال بر اثر کینه و دشمنی اتفاق نمی‌افتد، یادآور شد: کمال انسان در گرو عشق است؛ عشق به خوبی‌ها، به خدا و به عظمت انسان.

وی با بیان اینکه هنر شهادت است و شهادت هنر است، اظهار داشت: هنر، بازآفرینی زیبایی‌ها و شهادت دادن به زیبایی‌ها در عالم هستی است؛ هنرمندان شاهدند و شهادت هنر است و در واقع اوج هنر شهادت است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه تکریم از هنرمندان شهید زیباست، خاطرنشان کرد: سلام و درود خداوند بر امام (ره) شهیدان و بر هنرمندان این دیار که عشق و ایمان به پاکی را در گوش نسل‌ها زمزمه می‌کنند. سلام و درود خدا بر هنرمندان شهید که بالاترین جلوه انسانیت را با شهادت آفریدند و راه را برای عظمت‌های انسانی باز کردند.

رئیس‌جمهور در پایان گفت: اوج جمال جانان کجاست. چه کسی است که همه صفات خداوند را منعکس می‌کند؛ آئینه جمال خداوند است که در پاسخ باید گفت انسان کامل است که اول پیامبر و در دوره ما امام عصر (عج) است که بالاترین جلوه خداست و محال است ما بدون عشق به او به این دنیا آمده باشیم؛ آنهایی که به اوج رسیدند یکبار چشم‌شان به آن جلوه و جمال افتاد و از خود بیخود شده و از زمین تا آسمان پر کشیدند.
نظرات بینندگان