کد خبر: ۸۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۶ - ۰۸ دی ۱۳۹۱

رییسی: چرا به خیابان ها لشکر کشی کردند و امنیت و جان مردم را به خطر انداختند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی  پیش از خطبه های نماز جمعه امروز شیراز، گفت: حماسه 9 دی به یاد ماندنی، جاودانه و سرمایه ای عظیم برای انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: این روز نشان از حضور با بصیرت و حداکثری برای دفاع از ارزش ها و آرمانهای انقلاب است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه همگان در حماسه 9دی شرکت داشتند یادآور شد: تمامی مردمی که به چهار کاندیدای ریاست جمهوری رای داده بودند حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: این حضور همراه با بصیرت بود که دشمنان اسلام را نا امید کرد.

جریان فتنه احیا ضد انقلاب بود

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جریانات فتنه مباحث مختلفی را دنبال کرد، گفت: آنچه که در بحث فتنه اتفاق افتاد جای بررسی و تعمل دارد زیرا جریان فتنه ضد انقلاب ها را احیا کرد، افزایش فشارها بر علیه ملت ایران را به همراه داشتن و وحدت ملت را هدف قرار داده بود.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: دشمنان قبل از انتخابات سخنان مختلفی را مطرح و خود را آماده آغاز فتنه کردند و همانگونه که دیدید اول فتنه با شعار های انتخاباتی شروع شد، شعار ها تغییر کرد، روضه خواری شکل گرفت، به امام(ره) و رهبری توهین شد، پرچم حضرت ابوالفضل(ع) را آتش زدند و به همین شکل ادامه یافت.

حجت الاسلام رئیسی یادآور شد: پس از حضور 88 درصدی ملت در انتخابات ریاست جمهوری شاهد موفقیت های مختلف جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مذاکرات هسته ای، عراق، فلسطین و... بودیم زیرا ملت ایران با اقتدار در صحنه حضور داشتند اما در این زمان بود که دشمنان بحث تقلب را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان می خواهند اعتماد مردم به ساختار انتخابات و نظام را از بین ببرند، گفت: طی سالیان سال اسم یک نفر از صندوق خارج شده و دیگران هم به او تبریک گفت اما در این دوره دشمنان به هدف از بین بردن اعتماد مردم نسبت به ساختار انتخابات فعالیت کردند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: آنانی که منتخب را قبول نداشتند به چه دلیل به خیابان ها لشکر کشی کردند و امنیت و جان مردم را به خطر انداختند، مگر مقام معظم رهبری راه اعتراض را به آنان نشان نداده بودند.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: این اتفاقات بود که دشمنان را امیدوار کرد زیرا این افراد به فرمایشات و دستورات رهبری توجه نکردند و دشمنان نیز برای آنها دست زدند.

وی افزود: این اتفاقات در حالی روی داد که فتنه گران می دانستند خط امام(ره) حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه است.

اتفاقات 88 باید عبرت انتخابات آینده شود

معاون اول قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید از اتفاقات گذشته عبرت گرفت، گفت: عبرت این اتفاقات این است که باید در انتخابات آینده توجه و دقت بیشتری داشته باشیم.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: دشمنان در کمین هستند که با استفاده از جریانات فتنه و جریانات انحرافی اتحاد و همدلی را از بین ببرند و این وظیفه ما است که با بصیرت و هوشیاری در مقابل آنها ایستادگی کنیم.
نظرات بینندگان