کد خبر: ۸۹۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۶ - ۰۹ دی ۱۳۹۱

الهام: مصوبه استخدام رسمی با قوت اجرا شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با تسنیم درباره جزئیات جلسه امروز معاون جدید توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با معاونان این سازمان، اظهار داشت: در این جلسه آقای عزیزی معاون سابق گزارش مفصلی را از کارهایی که در این معاونت انجام شده ارائه داد و به تشریح آنچه در اجرای "مهر آفرین" اتجام شد، پرداخت.وی با اشاره به اینکه معاونین و روسای امور در جلسه مذکور به آقای الهام معرفی شدند، افزود: اما از آنجایی که آقای الهام جلسه دیگری هم داشتند بعد از قرائت گزارش توسط آقای عزیزی جلسه را ترک کرده‌اند و قرار بر این شد که در روزهای آتی جلسه‌ای با حضور معاونین داشته باشیم.

معاون حقوقی امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور همچنین گفت: بعد از اینکه گزارش طرح مهر آفرین قرائت شد آقای الهام تأکید کردند تا کارها در اینباره با قوت ادامه پیدا کند؛ مهر آفرین مصوبه دولت است و باید با قوت اینکار را ادامه دهیم.

طرح مهرآفرین به مصوبه اخیر هیات دولت اشاره دارد که بر اساس آن تمامی اختیارات اداری و استخدامی به استانداران و دستگاه‌های ملی تفویض شد.

بر اساس این مصوبه بالاترین مقام دستگاه اجرایی و استانداران و معاونین توسعه مدیریت ومنابع انسانی آنان و یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسئولیتهای اصل ۱۲۶ قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی برای اعمال اختیارات رئیس جمهور و هیئت وزیران در امور اداری واستخدامی ونیز امور برنامه وبودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.

همچنین دستگاههای اجرایی و استانداری ها موظفند با رعایت و به شرح پیوست که به مهر دفتر هیئت دولت تایید شده است و جزء لاینفک این تصویب نامه است و راسا و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز صدور واعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت به همه موارد مندرج در شرح پیوست که به مهر هیئت دولت تایید شده است از جمله نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی و بکار گیری و جذب و استخدام افراد اقدام وشماره مستخدم را نیز اختصاص دهند.

غلامحسین الهام، معاون جدید توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور بامداد امروز با همراهی ابراهیم عزیزی، معاون سابق و مشاور فعلی رئیس جمهور وارد ساختمان شهید سلیمی معاونت توسعه در خیابان شهید بهشتی شد.
الهام در جلسه معارفه غیررسمی با معاونین معاونت توسعه(احمد بزرگیان، هاجر تحریری نیک‌صفت، محمدرضا گلدانی وعبدالعلی تاجی) آشنا شد و درخصوص برنامه‌های کاری درپیش‌روی معاونت صحبت‌های مقدماتی خود را ارایه کرد.

ورود الهام(پیش از معارفه رسمی) نشان از عزم جدی وی در پیاده‌سازی سیاست‌های استخدامی دولت دهم دارد.
نظرات بینندگان