کد خبر: ۸۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۵ - ۱۰ دی ۱۳۹۱

آمار ورود سالانه زندانیان به زندان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان زندانهای کشور اعلام کرد: آمار ورود سالانه 600 هزار نفر به زندانها به واقعیت نزدیک است زیرا در سالهای اخیر ورودی به زندان بیشتر بوده است.

به گزارش انتخاب، غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با مهر، در پاسخ به این پرسش که ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضائیه اعلام کرده است سالانه 600 هزار نفر (ورود روزانه 1600 نفر به زندانها) وارد زندانها می شوند گفت: البته ارائه آمار باید با حساسیت و دقت بیشتری انجام شود. این را هم باید گفت که این آمار با واقعیت دور نیست. البته در این سالها ورودی به زندان هم بیشتر بوده است.

البته رئیس سازمان زندانها بیش از این در گفتگو با مهر گفته بود: که بیشترین ورودی به زندانها را مجرمان مواد مخدر، زندانیان چک و... تشکیل می دهند.

از رئیس سازمان زندانهای کشور در مورد ساخت زندان در تهران هم سوال شد که گفت: هنوز منتظریم تا مجلس و دولت بودجه لازم را برای ایجاد یک زندان 10 هزار نفره و یک اردوگاه در خارج از شهر تهران تامین کنند.

اسماعیلی در مورد در مورد تفاهم نامه با بهزیستی برای ایجاد مهد کودک در زندانها هم گفت: هنوز بهزیستی اقدامی انجام نداده است.

از رئیس سازمان زندانها سوال شد طرح شما برای استفاده از یارانه زندانیان در بودجه زندانها به کجا رسید که گفت: فرایند بررسی این طرح در مراجع تصمیم گیری طول می کشد ولی احتمالا در بودجه سال بعد دیده می شود.
نظرات بینندگان