کد خبر: ۸۹۷۴۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۱ - ۱۰ دی ۱۳۹۱

شرایط جدید ثبت نام در مسکن ویژه تهران

واحدی در خصوص اینکه با وجود این قیمت مسکن باز هم در حال افزایش است، گفت: مدل مسکن تهران با باقی شهرهای کشور متفاوت است و سیاستهای دولت هم به طور مستقیم تاثیرگذار نیست. ما اعتقاد داریم که باید با سیاست‌گذاری های مناسب قیمت ها را تعدیل کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: فریبرز واحدی در نشستی خبری در پاسخ به پرسش مهر در خصوص افزایش قیمت مسکن در شهرستان ها گفت: با توجه به اینکه توان خرید در شهر تهران کاهش یافته و نوسان در حوزه ارز طبیعی است که افزایش قیمت منطقی و متناسب با تورم را داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه بیشتر از این تا پایان سال افزایش قیمت نداریم، گفت: دولت هم سیاست گذاری مسکن مهر را انجام داد و در طول 3-2 سال گذشته قیمت مسکن را تا حدودی کنترل کرد.
 
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران تصریح کرد: دو بار زمزمه افزایش قیمت مسکن را داشتیم که واحدهایی که به متقاضیان تحویل داده می شود، تعادل را تا حدودی در بخش عرضه و تقاضا به وجود آورد.
 
واحدی در خصوص اینکه با وجود این قیمت مسکن باز هم در حال افزایش است، گفت: مدل مسکن تهران با باقی شهرهای کشور متفاوت است و سیاستهای دولت هم به طور مستقیم تاثیرگذار نیست. ما اعتقاد داریم که باید با سیاست‌گذاری های مناسب قیمت ها را تعدیل کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه افزایش ناگهانی قیمت را در بخش مسکن نخواهیم داشت، اظهار داشت:  در دوره ای تثبیت قیمت زمین در شهر تهران سیاست دولت بود تا قیمتها را کنترل کند اما در حال حاضر هر فردی که سرمایه دار است، شروع به ساخت و ساز می کند.
 
واحدی تصریح کرد: برداشت ما این است که به میزان تقاضای بازار عرضه وجود دارد اما اغلب واحدها خالی هستند و یا اینکه سازندگان برای سود بیشتر واحدهایشان را دیرتر به فروش می رسانند.
 
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در خصوص ساخت مسکن ویژه در شهر تهران گفت: سه سایت در شهر تهران برای ساخت مسکن مهر در نظر گرفته شده است که در تهرانسر ساخت و ساز شروع شده، همچنین سایت های شهرک هما در پونک به مساحت 2 هکتار و در کوهک منطقه 22 به مساحت 7 هکتار در آینده ساخت و ساز انجام می شود.
 
وی با بیان اینکه این ساختمان‌ها حداکثر 5 طبقه هستند، گفت: سایت آتی شهر به مساحت 8 هکتار در مرحله ابلاغ فاز دو قرار دارد همچنین یک زمینی در شهرک حکیمیه وجود دارد که معارض دارد و ما سعی داریم تا آن را هم برای مسکن ویژه شهر تهران در نظر بگیریم.
 
واحدی با اشاره به اینکه برخی متقاضیانی که برای مسکن مهر شهر تهران مراجعه کرده اند، واجد شرایط نبودند، اظهار داشت: قصد داریم تا شرایط را برای افزایش تعداد تسهیلات مسکن تسهیل کنیم و معتقدیم که اگر واحدهای تهرانسر به مرحله بازدید برسد، اعتماد مردم بیشتر شده و با افزایش مراجعات روبرو می‌شویم.
 
وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تسهیل شرایط متقاضیان در این بخش اظهار داشت: قصد داریم که سرپرست خانوار زن بتواند در مسکن مهر شهر تهران ثبت نام کند و همچنین اقداماتی را برای تسهیل اثبات 5 سال سابقه سکونت انجام دهیم.
 
وی تصریح کرد: اگر متقاضی شرایط خاصی مانند دانشجو بودن و یا نداشتن سابقه بیمه داشته باشد ب برخی راهکارها می تواند در این مسکن ثبت نام کند. واحدی افزود: همچنین شرط عدم استفاده از تسهیلات دولتی از تاریخ 22/11/57 هم احتمالا حذف می شود. وی تصریح کرد: کسانی که در مرحله ثبت‌نام‌کنندگان بودند شرایط 5 سال سابقه حذف می شود.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تاکنون 45 هزار واحد مسکن مهر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است، بیان کرد: تا پایان امسال 86 هزار واحد به افتتاح رسیده و تحویل متقاضیان می شود که از هفته اول بهمن ماه هر هفته افتتاح 10 تا 11 هزار واحد را داریم.
 
واحدی با بیان اینکه از این تعداد 30 هزار و 500 .تجد در شهرهای بالای 25 هزار نفر به بهره برداری می‌رسد، اضافه کرد: 13 هزار و 500 واحد در حوزه بنیاد مسکن، 15 هزار واحد در پرند، 6 هزار و 500 واحد در پردیس و یک هزار واحد در شهر اندیشه تحویل متقاضیان می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: تمام این واحدها با خدمات زیربنایی و روبنایی تحویل داده می شود ضمن آنکه برخی از مراکز فرهنگی مانند مسجد را به طور کامل می سازیم.
 
وی در خصوص افزایش قیمت مصالح ساختمانی و گرانی ارز گفت: این موضوع قیمت تمام شده مسکن مهر را افزایش داد به همین دلیل پیمانکاران برخی پروژه ها را متوقف کردند که با تعدیل نسبی قیمتها در مسکن مهر و مسکن ویژه این مشکلات برطرف شد.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران دو سایت مسکن ویژه در مرحله انتخاب پیمانکار است که در هفته آینده شروع می شود، گفت: تا 2 هزار واحد در هر یک از این سایت ها ساخته می شود.
نظرات بینندگان