کد خبر: ۸۹۸۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۱

در انفجار کارخانه سیمان شاهرود، سه نفر جان باختند

مدیرعامل سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود در این باره گفت: انفجاری عصر دیروز یکشنبه حوالی ساعت 17 در چند صد متری کارخانه سیمان شاهرود روی داد که بر اثر آن سه نفر جان خود را از دست دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اجساد انفجاری که عصر دیروز یکشنبه در نزدیکی کارخانه سیمان شاهرود رخ داد، تحویل پزشکی قانونی شده. به گفته معاون استاندار و فرماندار شاهرود، این انفجار صرفا یک حادثه کاری بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود در این باره گفت: انفجاری عصر دیروز یکشنبه حوالی ساعت 17 در چند صد متری کارخانه سیمان شاهرود روی داد که بر اثر آن سه نفر جان خود را از دست دادند.

سیدمحمد حسینی به فارس گفت: ماموران آتش‏نشانی پس از حضور در محل حادثه متوجه شدند بر اثر تخریب دو ساختمان در این حادثه، تعدادی از افراد حاضر در محل زیر آوار مانده و جان خود را از دست داده‏اند.

حسینی افزود: این منطقه شامل کارگاه پیمانکاری و دو اتاق بوده که ماموران آتش‏نشانی با بهره‏گیری از امکانات امداد و نجات، تجهیزات آواربرداری و برش‏کاری به یاری افراد سانحه‏ دیده پرداختند و در نهایت اجساد از زیر آوار بیرون آورده شد.

مدیرعامل سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود متذکر شد: اجساد حادثه عصر یکشنبه در نزدیکی کارخانه شاهرود به منظور بررسی‏های بیشتر به پزشکی قانونی تحویل شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شاهرود همچنین به ایرنا گفت: بر اثر حادثه انفجار در یکی از کمپ های کارگاه های متعلق به پیمانکار حمل مواد اولیه و آهک کارخانه سیمان شاهرود ،سه نفر کشته شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه در حاشیه کارخانه سیمان و در فاصله 500 تا700 متری این کارخانه اتفاق افتاده است، گفت: در این حادثه که بیشتر همراه با تخریب بود، هیچگونه خسارتی به کارخانه سیمان وارد نشده است. علت عمده این حادثه در دست بررسی است، اما در محل حادثه سیلندرگاز و اکسیژن منفجر شده مشاهده شده است.

انفجار صرفا یک حادثه کاری بود

مهدی بندری آبادی، معاون استاندار و فرماندار شاهرود انفجار در حاشیه کارخانه سیمان شاهرود را صرفا یک حادثه کاری دانست و گفت: این حادثه براثر وقوع انفجار کپسول اکسیژن ( هوا ) در واحدهای پیمانکاری کارخانه سیمان رخ داد.

وی به ایرنا گفت: براثر این انفجار که در کنار یک اتاق اتفاق افتاد دو نفر از کارگران در حین انجام کار بودند در دم فوت کردند. همچنین یک کارگر دیگر که در فاصله دورتر مشغول کار بوده براثر انفجار دچار سوختگی شدید شد و در راه انتقال به بیمارستان فوت کرد.

فرماندار شاهرود با رد هرگونه احتمال خرابکاری در این حادثه افزود : علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.
نظرات بینندگان