کد خبر: ۸۹۸۷۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۱۱ دی ۱۳۹۱
استفاده از روش منسوخ برای درمان اولیه؛

عفونت قلب، ریه و کلیه 2 دانش‌آموز شین آبادی

رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان با بیان اینکه متاسفانه درصد سوختگی دو نفر از این دانش‌آموزان شین آبادی شدید و بین 35 تا 45 درصد است، گفت: به علت شدت سوختگی، عفونت‌هایی در کلیه، قلب و ریه این دو بیمار مشاهده می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان گفت: حال دو نفر از دانش‌آموزان شین آبادی مناسب نیست.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، فریدون عابدینی با بیان اینکه شش نفر از دانش‌آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان بستری هستند، اظهار کرد: حال چهار نفر از این بیماران در شرایط نسبتا" مناسب قرار دارد و بین 5 تا 25 درصد سوختگی دارند و زخم‌های عفونی این چهار بیمار در ناحیه سر، صورت، دست و پا مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه درصد سوختگی دو نفر از این دانش‌آموزان شدید و بین 35 تا 45 درصد است، گفت: به علت شدت سوختگی، عفونت‌هایی در کلیه، قلب و ریه این دو بیمار مشاهده می‌شود.

رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان با بیان اینکه مدت زمان مورد نیاز برای درمان چهار نفر از این بیماران بین 7 تا 10 روز پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: مدت زمان مورد نیاز برای درمان دو بیمار دیگر بستگی به واکنش بدن آنها به روش‌های درمانی است.

عابدینی با بیان اینکه دو تیم پزشکی برای درمان این بیماران فعالیت می‌کنند، افزود: یک تیم پزشکی شامل فوق تخصص قلب، ریه و کلیه کودکان از سوی دانشگاه علوم پزشکی و یک تیم پزشکی شامل متخصص بیهوشی، متخصص داخلی، متخصص غفونی و روانپزشک از سوی بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان برای درمان این بیماران به کار گرفته شد‌ه‌اند.

وی در خصوص هزینه‌های مورد نیاز برای درمان این بیماران نیز اظهار کرد: هنوز اعتبار مورد نیاز برای درمان این دانش‌آموزان مشخص نشده است ولی بیمه دانا پرداخت تمام هزینه‌های درمانی را تقبل کرده است.

رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان با بیان اینکه چنانچه این دانش‌آموزان تحت روش‌های درمانی جدید سوختگی قرار می‌گرفتند سرعت بهبودی در آنها افزایش می‌یافت، افزود: در روش‌های جدید درمان بیماران سوختگی پس از 24 ساعت نسوج مرده از محل آسیب دیده با توجه به میزان سوختگی طی یک یا دو عمل برداشته می‌شود و مدت زمان کوتاهی پس از آن از پانسمان‌های نانو کریستال نقره با پوشش آنتی باکتریال در محل آسیب داده قرار داده می‌شود.

عابدینی با بیان اینکه استفاده از روش‌های درمانی جدید عوارض پس از سوختگی را در بیماران کاهش می‌دهد، گفت: مهم‌ترین عوارض ناشی از سوختگی تغییر شکل اندام آسیب دیده است که با استفاده از روش درمانی جدید این عوارض از بین می‌رود.

وی ادامه داد: برای درمان اولیه این بیماران از روش‌های سنتی مصرف بتادین و پماد استفاده شده است و این در حالی است که در اکثر کشورهای دنیا و به ویژه بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان این روش منسوخ شده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند خوی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
0
40
خدا شفایشان عنایت فرماید این اطفال معصوم را. آمین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
0
36
يه ديونه سنگ مياندازه داخل چاه صد تا عاقل نميتونن در بيارن حكايت اين بندگان خداست.
پيشگيري از اين اتفاق چقدر ساده بود؟ هم در سطح وزارت خانه، هم سطح مسئولان مدرسه؟!
ali
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
1
34
و این یعنی اهمال و کم کاری و ماله کشی بیمارستان های ارومیه و تبریز در حق کودکان دارای سوختگی بالا و خانواده های مظلوم انها.

....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۱
0
29
نچ! چی کار کنیم ای خدا؟! خدایا زودتر شفاشون بده :(
نظرات بینندگان