کد خبر: ۸۹۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۴ - ۱۲ دی ۱۳۹۱

درخواست برای ممنوعیت پوشیدن دامن در مدارس دخترانه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پس مرگ دختر جوان 23 ساله هندی بدلیل تجاوز گروهی، اعتراضات علیه خشونت علیه زنان ابعاد گسترده تری به خود می گیرد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ از درخواست خانواده مقتول برای اعدام عاملان این جنایت گرفته تا اعتصاب غذای تعدادی از شهروندان در مقابل پارلمان، همگی بر مقابله جدی با این معضل اجتماعی در هند، تاکید دارند.

یکی از کسانی که دو بردارش در اعتصاب غذا به سر می برد، می گوید: " دولت نسبت به اعتراضات ما گوش شنوایی ندارد. اگر اتفاقی برای دو برادر من بیفتد، کشور را ویران می کنیم. اگر دولت مانموهان سینگ به خواسته ما مبنی بر محاکمه فوری این افراد در دادگاه، تامین امنیت زنان و احترام به آنها، گوش فرا ندهد، زنان هم باید حق اعتراض داشته و بتوانند شکایت کنند. کارهای زیادی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان باید صورت گیرد.”

اما در این میان، اظهارات بانواری لال سینگال، یکی از اعضای یکی از احزاب بزرگ مخالف دولت، مبنی بر ممنوعیت پوشیدن دامن و لباس رکابی برای دختران در مدارس، خالی از جنجال نبود.

او در این باره گفت: "یک خواسته ملی برای پایان دادن به این نوع جنایات در کشور وجود دارد. به نظر من یکی از کارهایی که باید صورت گیرد ممنوعیت پوشیدن دامن و لباس رکابی برای دختران در مدارس است. در عوض آنها باید شلوار و پیراهن بپوشند.”

یکی از دانشجویان دختر معترض در پاسخ به این اظهارات گفت: "چرا ما باید طرز پوششمان را عوض کنیم؟ چرا مردان نمی توانند طرز فکر خود را تغییر دهند؟ چگونه ممکن است که آقای سینگال چنین طرز فکر بیماری داشته باشد. به تجاوز دسته جمعی که در دهلی و موردی نیز که اینجا در الور صورت گرفت، نگاه کنید. چرا مردان نمی توانند طرز فکر خود را تغییر دهند؟”

بنابر گزارشها، فقط در دهلی نو در هر 14 ساعت یک بار، یک مورد تجاوز به زنان گزارش می شود
نظرات بینندگان