کد خبر: ۸۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۳ - ۱۲ دی ۱۳۹۱

30 اخطار به پهپادهای اطلاعاتی بیگانه در رزمایش ولایت91

در چندین نوبت شناورهای نیروهای فرامنطقه ای به منطقه عمومی رزمایش ولایت 91 نزدیک شدند که توسط یگان های شناوری اعلامیه های جهت حفظ فاصله از محدوده رزمایش داده شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 گفت:تا کنون 30 مورد اخطار به پرنده های اطلاعاتی و هواپیماهای شناسایی نیروهای فرامنطقه ای که قصد نفوذ به منطقه رزمایش را داشتند داده شد.

امیر دریادار امیر رستگاری در گفتگو با مهر در مورد واکنش نیروهای فرامنطقه ای نسبت به رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 بیان داشت: در چندین نوبت شناورهای نیروهای فرامنطقه ای به منطقه عمومی رزمایش ولایت 91 نزدیک شدند که توسط یگان های شناوری اعلامیه های جهت حفظ فاصله از محدوده رزمایش داده شد.

وی افزود: این ناوها با نزدیک شدن به منطقه رزمایش سعی در رصد و پایش و برآورد توانمندی نیروی دریایی ارتش را داشتند.

وی در مورد حضور پهپادها و هواپیماهای جاسوسی و شناسایی بیگانه در طول برگزاری رزمایش اظهارداشت: انواع پرنده های اطلاعاتی و شناسایی؛ که قصد نفوذ به حریم منطقه رزمایش و رصد و پایش را داشتند با اخطار یگان های سطحی نیروی دریایی ارتش و پدافند هوایی خاتم الانبیا روبرو شدند.

دریادار رستگاری در ادامه این گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: پس از اخطارهای داده شده از سوی پدافند هوای خاتم الانبیا و یگان های شناوری نیروی دریایی ارتش این هواپیماها و پهپادهای اطلاعاتی از منطقه رزمایش فاصله گرفتند.

سخنگوی رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 با اظهار اینکه همچنان به طور مستمر اخطارها به پرنده های اطلاعاتی و هواپیماهای شناسایی بیگانه ادامه دارد، اضافه کرد: تا کنون 30 نوبت به این نفوذ هوایی اخطار و تذکر داده شده است.

وی با بیان اینکه نیروهای فرامنطقه ای به دنبال شناسایی توانمندی دفاعی جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: اصولا نیروهای فرامنطقه ای حاضر در خلیج فارس، دریایی عمان و اقیانوس هند به دنبال رصد اتفاقات و کسب اطلاعات در مورد سامانه های راداری، موشکی، جنگ افزارها و آرایش های تاکتیکی و عملیاتی در رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 هستند.
نظرات بینندگان