arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۰۱۱۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۵ - ۱۳ دی ۱۳۹۱

آمار احمدی مقدم از جرائم تروریستی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رمانده نیروی انتظامی در دیدار با حضرات آیات شبیری زنجانی و سعیدی گفت: امروز سرعت عمل پلیس در کشف جرائم بسیار بالاست.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در دیدار با حضرات آیات شبیری زنجانی و سعیدی، علت اصلی حضور در استان قم را ارزیابی نظارت ستادی از فرماندهی انتظامی استان قم عنوان کرد و ادامه داد: در این نظارت، بازرسان و کارشناسان ناجا از بخش‌های مختلف فرماندهی انتظامی استان‌ها اعم از کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها و پلیس راه‌ها بازدید کرده و آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

احمدی مقدم با بیان اینکه در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای که به فرماندهان نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند، فرماندهان باید به واحد ها سرکشی کنند و خودشان از نزدیک مسائل را ببینند؛ ادامه داد: فرماندهان ناجا نیز با حضور در استان ها و برگزاری جلسات، ارزیابی بازرسان ناجا را جمع بندی می کنند.

فرمانده ناجا گفت: در این سفر علاوه بر اشراف به عملکرد فرماندهی انتظامی استان، تلاش می‌کنیم بخشی از مشکلات را حل کرده و راه حل‌هایی پیدا کنیم.

وی افزود: اگرچه امسال مقداری مسائل مالی و بودجه‌ای فشار آورده، اما توانستیم با مدیریت منابع خودمان و مجموعه راهکارها اجازه نداده‌ایم تا به بهانه مشکلات مالی و بودجه‌ای، ماموریت‌ها به مخاطره بیفتد.

احمدی مقدم ادامه داد: امروز در کل کشور به جزء سرقت‌های خرد، در همه جرائم شاهد کاهش جرم بودیم و این روند کاهش جرائم چند سالی است که ادامه دارد که خط امنیتی امیدوارکننده است.

وی اظهار کرد: امسال تاکنون جرائم تروریستی نداشته و امسال اولین سال در طول عمر انقلاب اسلامی است که حتی یک واقعه تروریستی نداشتیم و این امر به این معنا نیست که دشمنان اقدام نکرده، بلکه خنثی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال مجموعا با همه تهدیداتی که در کشور ما بوده چه در موضوع امنیت، چه در کاهش جرائم و چه در افزایش کشف جرم، شرایط امنیتی کشور بهتر شده است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به کاهش شش درصدی تلفات تصادفات گفت: کشته‌های تصادفات در 9 ماهه اول امسال حدود شش درصد یعنی قریب به 1000 نفر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی ادامه داد: تلاش شده که عقب ماندگی‌های قم جبران شود و ستاد فرماندهی انتظامی و تقریباً تمام کلانتری‌های استان قم نوسازی شده‌اند، اگر کمبودهایی هم وجود داشته باشد در همین سفر برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

احمدی مقدم بیان کرد:تقریبا در سفر مقام معظم رهبری به قم و بعد از آن عمده شاکله ساختمان‌های فرماندهی انتظامی استان شکل گرفت، ستاد قدیمی استان پس از بازسازی و نوسازی به مرکز آموزش بصیرت نیروی انتظامی تبدیل شده و الان سالانه 12 هزار نفر از افسران نیروی انتظامی از سراسر کشور، بین یک تا 2 هفته در این مرکز آموزش می‌بینند و با بصیرت دینی و معارف اسلامی در حد بضاعتی که یک هفته اجازه می‌دهد، آشنا می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: آموزش در این مرکز خیلی آثار مثبت داشته است، آثار مثبت در کاهش تخلفات و جرائم کارکنان نیروی انتظامی، از سال 80 تاکنون همه ساله کاهش 10 درصدی جرائم و تخلفات را در سازمان داشته است که امسال به 29 درصد رسیده است.

وی ادامه داد : این کاهش، به معنای سالم سازی محیط و معنوی سازی درون سازمان، درستکاری سازمان و سلامت سازمان است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: مردم باید در برخورد با ماموران نیروی انتظامی احساس حمایت و امنیت کنند و این مهم امروز در حد بسیار بالایی محقق شده است.

احمدی مقدم اظهار کرد: هیچ ماموری حق ندارد در برخورد با متهم از حدود خود تجاوز کند و باید در چارچوب عقل و قانون عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز نسبت به گذشته نگاه مردم در بعد تخلفات نیروی انتظامی متفاوت است، تصریح کرد: نارضایتی عمده مردم در حوزه رفتار، اخلاق اسلامی و برخورد تند از سر بی‌حوصلگی است.

فرمانده ناجا، گفت: رفتار ماموران ناجا باید به گونه‌ای باشد که مردم در برخورد با آنها احساس حمایت، امنیت، شوق و شور و شعف کنند و این مهم امروز در حد بسیار بالایی محقق شده است.

سردار احمدی مقدم، افزود: رفتار مامورین ناجا حتی در برخورد با متهمان و مجرمان باید در چارچوب قانون و شرع و به دور از خشونت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی، با بیان اینکه آمار و ارقام در کمیسیون‌های مختلف نیروی انتظامی ایران حاکی از کمترین تخلفات در ناجاست، اظهار کرد: کارکنان ناجا با پوشیدن این لباس سبز مقدس ادامه دهنده نهضت عاشورا هستند و اگر بخواهیم پاسدار ارزش‌ها باشیم باید ابتدا ارزش‌ها را در درون خود پرورانیده و سپس در برون، متجلی کنیم.

سردار احمدی مقدم، به عناصر مشترک میان پلیس و نهضت امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی افتخار دارد که پاسدار ارزش‌ها، امنیت و آمر به معروف و نهی از منکر و پرهیز از سکوت در برابر ظلم است و این وجه مشترک پلیس با این نهضت به شمار می‌رود.

وی، پاکی، پاکدامنی، ایمان، تعهد، دینداری و شجاعت از عناصر اساسی و برجسته در نیروی انتظامی دانست و گفت: نیروی انتظامی زمانی می‌تواند به وظایف خود عمل کند که در پاسداری ارزش‌ها، قانون و در دفاع از حریم ولایت نسبت به خودسازی درونی پرداخته باشد.

فرمانده ناجا در ادامه سخنان خود با قدردانی از تلاش فرماندهی و کارکنان انتظامی استان قم در کاهش جرایم، تصادفات، مجروحان و متوفیان، گفت: زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل بیت (ع) شایسته خدمتگزاری هستند.

احمدی مقدم، با بیان اینکه استان قم، پایگاه علمی جهان اسلام است، گفت: قم شهری منحصر بفرد نه تنها در ایران بلکه در جهان است و در این شهر از ده‌ها کشور نماینده وجود دارد که باید تلاش شود اینها خاطره خوبی از امنیت این شهر با خود همراه کنند.

مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی استان قم، امروز با حضور سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مسوولان استانی در ستاد فرماندهی انتظامی قم برگزار شد.
نظرات بینندگان