arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۲۰ - ۱۷ دی ۱۳۹۱

توضیح دواتگری درمورد بخش حذف شده گزارش بهشتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تکذیب این موضوع که بخش حذف شده در گزارش کمیسیون امنیت ملی پیرامون فوت ستار بهشتی مربوط به اعترافات ماموران خاطی بوده است، گفت: این حرف صحت ندارد و من این موضوع را تکذیب می کنم.

مهدی دواتگری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس  درگفتگو با مهر در خصوص گزارش قرائت شده در صحن علنی امروز مجلس درباره فوت ستار بهشتی اظهار داشت: تخلف ممکن است در هر سازمان و یا دستگاهی رخ دهد اما مهم جدیت در برخورد با تخلفات است که دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در این موضوع خاص این جدیت  را از خود به خوبی نشان داد.

مامور رسیدگی به پرونده ستار بهشتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بنده موظف بودم گزارشی را در خصوص فوت ستار بهشتی تهیه و به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس ارائه دهم اظهار داشت: بنده به دور از فضاسازی های سیاسی و رسانه ای و در یک مسیر کاملا حقوقی این گزارش را آماده کردم.

نماینده مردم مراغه اظهار داشت: گزارش من فردی است و وقتی بخواهد این گزارش به عنوان مصوبه کمیسیون امنیت ملی مجلس به صحن علنی مجلس بیاید مستلزم اخذ نظر سایر اعضای کمیسیون نیز است و طبیعتا سایرین نیز باید در این خصوص نظرشان را بیان کنند.

وی با بیان اینکه در جلسه ای که گزارش بنده به تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس رسید من به علت کسالت در بیمارستان بستری بودم و حضور نداشتم گفت: در نهایت خروجی آن گزارش همان چیزی بود که امروز در صحن علنی مجلس قرائت شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: به علت طولانی بودن گزارش اعضای کمیسیون امنیت ملی قصد خلاصه کردن آن را داشتند تا وقت زیادی از مجلس گرفته نشود.

دواتگری با اشاره به اینکه برخی ها بیش از حد از این قضیه سواستفاده می کنند و برخی رسانه های داخلی هم به این موضوع دامن می زنند گفت: اگر بخشی از گزارش حذف شده تنها به خاطر خلاصه کردن و تجمیع آن بوده است و چیز خاصی از گزارش من حذف نشده است، البته بنده فرصت پیدا نکردم تا هر دو گزارش را با همدیگر تطبیق بدهم اما خلاصه کردن گزارش حق کمیسیون بوده و تمام مواردی که مورد نیاز بوده است در گزارش امروز قرائت شد.

مامور رسیدگی به پرونده ستار بهشتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تکذیب خبر منتشر شده به نقل از وی مبنی بر اینکه بخش حذف شده در گزارش کمیسیون امنیت ملی پیرامون فوت ستار بهشتی مربوط به اعترافات ماموران خاطی بوده است، گفت: این حرف صحت ندارد و من این موضوع را تکذیب می کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه افزود: در گزارش امروز تخلفات مامورین و هر آنچه که لازم بود آورده شد و این گزارش یک ادبیات حقوقی داشت.

دواتگری همچنین با بیان اینکه شاید در جلسه کمیسیون امنیت ملی برخی اعضا نظرات سیاسی داشته باشند اما جمع بندی کمیسیون و نظر نهایی آن کاملا حقوقی بوده و هیچ گونه قصد و نیت سیاسی در آن لحاظ نشده است.
نظرات بینندگان