arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۰۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۰۹ - ۱۸ دی ۱۳۹۱

ذوالنور: سخنان اخیر احمدی نژاد یا مکنونات قلبی است یا نوعی فریب

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: موضوعاتی چون عدم تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و ورود زنان به ورزشگاه ها از سوی رئیس جمهور در چند سال اخیر مطرح شده است که همه نشان دهنده مکنونات قلبی ایشان است و اگر هم این مسائل را مکنونات قلبی ندانیم می توان گفت که به عنوان ابزاری برای فریب مردم مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام راحل و رهبر انقلاب هیچگاه در بحرانی ترین شرایط برای حضور مردم در صحنه انتخابات رفتار غیر متعارفی نداشته اند،درباره سخنان اخیر رئیس جمهور گفت: این سخنان یا مکنونات قلبی وی است و اگر به این صورت نباشد نوعی فریب محسوب می شود.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، جانشین پیشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگفتگو با مهر با اشاره به سخنان رئیس جمهور در همایش سی‌امین سالروز تنقیح گزینش به فرمان امام (ره) گفت: صحبت های رئیس جمهور در زمینه حجاب و آزادی جزو مکنونات قلبی وی است زیرا اگر ابراز این مسائل تنها درآستانه انتخابات بود ما می توانستیم بگوییم که این صحبت ها انتخاباتی است اما اعتقاد من این است که این سخنان مکنونات قلبی رئیس جمهور است.

وی افزود: تبلیغاتی که  در سال 84 علیه رئیس جمهور شکل گرفت این بود که می گفتند احمدی نژاد پس از پیروزی در انتخابات پیاده روها را به دو بخش آقایان و خانم ها تقسیم خواهد کرد و مسائلی از این دست مطرح می شد اما عملا در طول این چند سال خلاف این را از آقای احمدی نژاد و نزدیکانش شنیدیم و مشاهده کردیم، حتی آقای احمدی نژاد در یک گفتگوی تلویزیونی خطاب به همان قشر که خیلی تقیدات دینی ندارند این سئوال را مطرح کرد که آیا در گذشته شما راحت تر بودید یا اکنون.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: موضوعاتی چون عدم تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و ورود زنان به ورزشگاه ها از سوی رئیس جمهور در چند سال اخیر مطرح شده است که همه نشان دهنده مکنونات قلبی ایشان است و اگر هم این مسائل را مکنونات قلبی ندانیم می توان گفت که به عنوان ابزاری برای فریب مردم مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

وی  با اشاره به اینکه ورزشگاه رفتن بانوان با مشکل شرعی روبروست، گفت: اولین کسی که مطرح کرد که چرا خانم ها نباید به ورزشگاه بروند، شخص آقای احمدی نژاد است.

ذوالنور انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچگاه ائمه دینی در مسیر ترویج دین در جهت فریب افکار عمومی عمل نکرده اند، بیان داشت: هیچگاه چنین شگرد و رفتاری را از امام( ره) و مقام معظم رهبری در بحرانی ترین شرایطی که به حضور مردم در انتخابات نیازمند بوده ایم، مشاهده نکردیم.  لذا اگر واقعا مکنونات قلبی و درونی هم نباشد از سوی هر کسی این سخنان گفته شود فریب محسوب می شود.

وعده های اقتصادی رئیس جمهور غیر واقعی است

وی در خصوص مسائل اقتصادی که در ماه های پایانی دولت از سوی رئیس جمهور مطرح می شود، گفت: صراحتا می گویم که این سخنان غیر واقعی است زیرا همه اختیارات حوزه اقتصادی با رئیس جمهور نیست و اگر بخواهد بودجه ای را تصویب کند باید با نظر مجلس این کار انجام گیرد؛ همانطوری که اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها هم نشان داد آقای رئیس جمهور با مساعدت مجلس توانست این کار سنگین را انجام دهد و اگرچه اصل کار مفید و ارزشی بود اما دولت به سختی و با برداشت از سایر منابع توانست بودجه لازم برای اجرای این طرح را فراهم کند.

ذوالنور در ارتباط با سخنان رئیس جمهور مبنی بر امکان 5 برابر شدن یارانه های نقدی تصریح کرد: رئیس جمهور نمی تواند بدون نظر مجلس این کار را انجام دهد، بنابراین این سخنان نوعی فریب در آستانه انتخابات قلمداد می شود و اگر واقعا آقای رئیس جمهور می خواهد با کمک دستگاه های دیگر این کار را انجام دهد، مجلس مخالف اجرای فاز دوم یارانه ها و بالا رفتن سرانه است.

وی در پایان بیان داشت: این مسائلی که رئیس جمهور مطرح کردند یک وعده بدون پشتوانه و غیر عملی است ومطرح شدن آن در آستانه انتخابات شائبه سیاسی بودن آن را دامن می زند، لذا در اظهار نظرهای اینچنینی باید بیشتر دقت شود.
نظرات بینندگان