arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۱۲۳۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۱

رئیس مجلس: جامعه ظرفیت 5 برابر شدن قیمت بنزین را ندارد

لاریجانی اظهار داشت: یکی از دلایل اینکه مجلس مانع اجرا شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها در امسال شد به خاطر وضعیت تولید در کشور بود. ما قبول نداریم محصولاتی مانند برق ، گاز ، آب و بنزین در شرایط فعلی کشور گران شود، جامعه ظرفیت 7 برابر شدن قیمت گازوئیل و 5 برابر شدن قیمت بنزین را در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ندارد و این کار حتما در تولید اخلال ایجاد می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما قبول نداریم برق ، گاز ، آب و بنزین در شرایط فعلی کشور گران شود، گفت: جامعه ظرفیت 7 برابر شدن قیمت گازوئیل و 5 برابر شدن قیمت بنزین را در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ندارد و این کار حتما در تولید اخلال ایجاد می کند.

به گزارش مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در سخنرانی خود در جمع مردم شهرستان گلپایگان در مسجد جامع این شهرستان با بیان اینکه حوزه علمیه قم مفتخر به علمایی چون آیت الله صافی گلپایگانی و سایر علما و بزرگان این شهر است، گفت: پیامبر(ص) در روزهای آخر عمرشان نگران امت بودند و این نگرانی به این خاطر بود که تمدن جدیدی را که ایشان بعد از عصر جاهلیت ایجاد کرده بودند مجدد با غفلت برخی به دوران جاهلیت باز نگردد.

لاریجانی اظهار داشت: یکی ازمهمترین عناصر اصلی تمدن پیامبر(ص) توحید بود و گاهی اوقات غربی ها با برخی مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر احکام اسلامی است مبارزه می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنها مخالفت خود را با صدور قطعنامه انجام می دهند و می گویند چرا شما برخی قوانین را در مجلس شورای اسلامی تصویب می کنید.

وی اظهار داشت: چندی پیش یک مجنون که ادعای امام زمانی می کرد دستگیر شد و غربی ها در موضع گیری خود به بهانه آزادی بیان از وی دفاع کردند.

لاریجانی تصریح کرد: آزادی بیان برای اعتلای انسان و رشد مردم است نه برای ایجاد خرافات و سقوط مردم.

وی با بیان تفاوت تمدن توحیدی اسلام و تمدن غرب که اساس و اصل آن ماده است، گفت: یکی دیگر از نکاتی که در جامعه اسلامی پیامبر(ص) پایه گذار آن بود اخوت و برادری است.

رئیس مجلس گفت: البته "اشداءعلی الکفار" سر جای خودش است تا جایی که پیغمبر(ص) هیچ چیز را بالاتر از جهاد نمی دانست و یکی از ویژگی های جامعه اسلامی آمادگی برای جهاد در همه حال است.

وی با بیان اینکه چرا برخی کشورهای اسلامی منطقه هنوز سرافکنده هستند و عزتی پیدا نکرده اند، گفت: برخی از این دولت ها با یک تلفن وزیر امور خارجه آمریکا مثل یک پادو در منطقه ولو می شوند .

لاریجانی با اشاره به اینکه اینها دولت نیستند بلکه دلال هستند اظهار داشت: متاسفانه این دولتها بر امت اسلامی حکومت می کنند و چون روحیه جهادی ندارند این گونه هستند .

وی با بیان اینکه مجاهدت و روحیه جهادی سرافرازی ملت را به همراه دارد، گفت: برخی ازاین کشورهای اسلامی در منطقه نفت و گاز دارند و مردمشان نیز مسلمان هستند اما دلالی می کنند و مستقل نیستند و سرافکنده هستند. دلیل این امربه این است که آنها در اتاق ها و قصرهای شیشه ای زندگی کرده و اهل مجاهدت نیستند.

رئیس مجلس تصریح کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب به داشتن روحیه بسیجی تاکید دارند به خاطر سبک زندگی جهادی آنهاست که باعث سرافرازی ملت شده است.

لاریجانی عنوان داشت: یکی از دلایل اینکه ملت ما مقابل تمام دسیسه های دشمنان پیروز و سربلند بوده است چنگ زدن به دامن اهل بیت(ع) است . اگر ملت ایران می خواهد این سرافرازی را داشته باشد باید در این مسیر حرکت کند.

وی با بیان اینکه ما باید شکرگذار به وجود انقلاب اسلامی در کشورمان باشیم، گفت: یکی از تاکیدات بزرگان دین و انقلاب ایجاد آبادنی و پیشرفت در جامعه اسلامی در کشور است.

لاریجانی با بیان اینکه امروز با دو مشکل مواجهیم اظهار داشت: یکی از این مشکل ها تحریم و ماجراجویی هایی است که دشمنان در قالب موضوعات مختلف هسته ای و حقوق بشر دارند و دیگری مشکلات مدیریتی در داخل کشور است که هر دو دست به دست هم داده اند .

وی تصریح کرد: ما باید از منابع غنی که در کشور داریم به درستی استفاده کرده و آنها را مدیریت کنیم.

لاریجانی گفت: رهبر معظم انقلاب در حدود دو سال است که به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند یکی از تاکیدات اصلی ایشان استقلال و خودکفایی در محصولات استراتژیک مانند گندم، برنج و سایر اقلامی است که مردم به آن نیاز دارند.
 
وی گفت: ما در صنعت نیز از افراد متخصص برخورداریم و گام های خوبی در صنعت برداشته ایم.

رئیس مجلس افزود: هر اقدامی که به تولید در کشور کمک کند تبعیت از رهبری است و از هر اقدامی که به تولید لطمه بزند باید پرهیز کرد.
 
لاریجانی اظهار داشت: یکی از دلایل اینکه مجلس مانع اجرا شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها در امسال شد به خاطر وضعیت تولید در کشور بود.
 
وی با بیان اینکه ما قبول نداریم محصولاتی مانند برق ، گاز ، آب و بنزین در شرایط فعلی کشور گران شود، گفت: جامعه ظرفیت 7 برابر شدن قیمت گازوئیل و 5 برابر شدن قیمت بنزین را در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ندارد و این کار حتما در تولید اخلال ایجاد می کند.
 
رئیس مجلس تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان متعددی داریم و رهبر معظم انقلاب نیز بر تولید تاکید دارند اجرای فاز دوم هدفمندی که به تولید لطمه می زند صلاح نیست و علت مخالفت مجلس نیز همین است.
 
لاریجانی افزود: اگر در شرایط فعلی به تولید در داخل کشور اهمیت ویژه ای دهیم و به آن بپردازیم باعث می شود ابتدا تورم مهار شده و بعد برای فرزندانمان ایجاد شغل کرده ایم و همچنین غربی ها را که برنامه های مختلفی برای ما دارند مایوس می کنیم.
نظرات بینندگان