arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۸ - ۲۲ دی ۱۳۹۱

اردوغان: اسد در دولت انتقالی جایی ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که «بشار اسد» در دولت انتقالی آینده سوریه جایگاهی ندارد.

فارس به نقل از خبرگزاری «آناتولی» نوشت: «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه طی کنفرانس خبری مشترک با «مکی سالی» رئیس‌جمهور سنگال، اعلام کرد: احتمال ابقای «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در هر دولت انتقالی آینده در این کشور، بسیار ضعیف است.

وی مکه چند روز پیش اعلام کرده بود، انتخاب یا عدم انتخاب اسد در انتخابات آتی سوریه، برعهده ملت سوریه است، ادعا کرد: مهلتی که ملت سوریه به اسد داده‌ بودند، به پایان رسیده است. تنازع بقائی که ملت سوریه در حال حاضر با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بهترین دلیل این مدعا است و این چیزی است که ما به وضوح در چهره آوارگان سوری که ترکیه میزبان آنهاست، مشاهده می‌کنیم.

وی در ادامه از اینکه اسد هنوز خود را رئیس‌جمهور سوریه می‌داند، ابراز شگفتی و این سوال را طرح کرد که آیا تاکنون رئیس‌جمهوری 60 هزار نفر از مردم خود را تنها به این جرم که حقوق مشروع خود در ایجاد تغییر را مطالبه کرده‌اند، به قتل برساند؟ هیچ نظام دموکراتیکی در جهان این مسئله را نمی‌پذیرد.

قتل سه فعال کرد در پاریس می‌تواند پاکسازی درون‌ سازمانی باشد

وی درباره کشته شدن سه زن فعال کرد وابسته به پ‌ک‌ک در پاریس گفت: این اشتباه است که بدون دانستن ابعاد ماجرا و جزئیات آن، درباره آن اظهارنظر کرد. البته این احتمال وجود دارد که کشته شدن این سه فعال یک پاکسازی درون سازمانی باشد.

چهارشنبه شب گذشته، 3 فعال زن کرد در شرق پاریس با تیری که به سرشان شلیک شده بود، کشته شدند.
نظرات بینندگان