arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۱۵۸۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۴ دی ۱۳۹۱

تکذیب سفر سردار سلیمانی به قاهره

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس - معاون امور خارجه رئیس جمهور مصر ادعای روزنامه انگلیسی «تایمز» در خصوص شایعه سفر فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران به قاهره را کذب و بی‌پایه‌واساس خواند.
 
«عصام الحداد» در واکنش به روزنامه «تایمز» گفت که ادعای سفر اخیر سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس  سپاه پاسداران ایران به قاهره و دیدار و ملاقات با وی کاملاً کذب و بی‌پایه‌واساس است.
 
روزنامه تایمز روز هشتم ژانویه نوشت که سردار قاسم سلیمانی طی یک سفر دو روزه به قاهره با الحداد معاون امور خارجه رئیس‌جمهور مصر دیدار و گفت‌وگو کرد و هدف از این سفر را «ارسال پیام ایران به آمریکا از طریق مصر» توصیف نمود.
 
بر اساس این گزارش، دفتر معاون امور خارجه «محمد مرسی» با اشاره به عدم صحت این خبر، این گزارش را کاملاً جعلی خواند و آن را رد کرد.
 
الحداد با ابراز عصبانیت از انتشار چنین گزارشی با صدور بیانیه‌ای از طریق سفارت مصر در لندن گفت: سردار سلیمانی هرگز وارد خاک مصر نشده است.
 
روزنامه تایمز در تایید گزارش خود ادعا کرد: دو تن از اعضای جماعت اخوان المسلمین این خبر را تایید کرده و گفتند مقام امنیتی ایران از سوی جماعت اخوان المسلمین و دولت قاهره دعوت شده بود.
نظرات بینندگان