arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۱۵۹۸
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۷ - ۲۴ دی ۱۳۹۱

سرقت مسلحانه یک "سراتو" برای مسافرت!

متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس و پس از مواجهه حضوری با مالباخته ، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف کرده و در اظهارات خود مدعی شدند که انگیزه آنها از این سرقت به هیچ عنوان انگیزه مالی نبوده و قصد داشتند تا با این خودرو چندین روز به مسافرت بروند !
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دو مرد جوان که برای مسافرت یک دستگاه خودروی "سراتو" را به صورت مسلحانه سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش مهر، هفتم دی امسال فردی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس به مأموران اعلام کرد که خودرو شخصی وی از سوی دو سارق مسلح به سرقت رفته است . با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پلیس آگاهی ، در اظهارات خود به کارآگاهان اداره یکم گفت : ششم دی امسال خودرو "سراتو" کیا خود را برای فروش در روزنامه آگهی کرده بودم که همان روز دو نفر برای خرید خودرو با من تماس گرفتند و برای همان شب در خیابان استاد معین قرار گذاشتند . پس از حاضر شدن در خیابان استاد معین و بعد از مشاهده خودرو و مدارک شناسایی ، آنها به بهانه امتحان کردن ماشین از من خواستند تا در خیابان آزادی با یکدیگر دور بزنیم . پس از امتحان کردن ماشین و به بهانه پرداخت پول ، آنها مدعی شدند که چون پدرشان باید بیشتر مبلغ را بپردازد ، وی نیز باید خودرو را ببیند و به این بهانه از من خواستند تا به محل سکونتشان در شرق تهران بروم. سرانجام به پیشنهاد آنها جواب مثبت داده و هر سه نفر به شرق تهران و خیابان استخر آمدیم اما در خیابان استخر ، یکی از آنها که در صندلی عقب نشسته بود با یک قبضه اسلحه کمری شروع به تهدید من کرد و همزمان با وی ، سرنشین صندلی جلو نیز با یک عدد شوکر مرا مجبور به پیاده شدن از خودرو کرده و با سرقت خودرو از محل متواری شدند .

با توجه به شیوه و شگرد سرقت خودرو ، کارآگاهان اداره یکم در اولین مرحله اقدام به اعلام سابقه سرقت خودرو در سیستم سراسری پلیس کرده و همزمان اقدامات پلیسی خود از جمله چهره نگاری و ... را برای شناسایی سارقان مسلح آغاز کردند که با انجام اقدامات پلیسی ، محل تردد متهمان در خیابان شهید رجایی مورد شناسایی قرار گرفت .

با شناسایی محل تردد متهمان ، چندین تیم عملیاتی از پلیس آگاهی تهران بزرگ این منطقه را تحت مراقبت های نامحسوس قرار داده و سرانجام 18 دی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از متهمان هنگام تردد با خودرو سرقتی در خیابان شهید رجایی شدند . حسین 30 ساله تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت تا سرانجام در خانی آباد ـ خیابان محمدی ، به همراه همدست خود به نام هوشنگ 28 ساله دستگیر و علاوه بر توقیف خودروی سرقتی ، در بازرسی از مخفیگاه آنها یک قبضه اسلحه کمری به همراه چندین فشنگ جنگی ، یک دستگاه شوکر و باطوم نیز کشف شد.

متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس و پس از مواجهه حضوری با مالباخته ، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف کرده و در اظهارات خود مدعی شدند که انگیزه آنها از این سرقت به هیچ عنوان انگیزه مالی نبوده و قصد داشتند تا با این خودرو چندین روز به مسافرت بروند !

سرهنگ عباسعلی محمدیان ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با اعتراف صریح متهمان به ارتکاب سرقت مسلحانه و شناسایی متهمان از سوی صاحب خودرو ، اقدامات قضایی انجام و خودرو مکشوفه پس از احراز هویت به مالک آن مسترد گردید و متهمان پرونده با توجه به احتمال ارتکاب دیگر جرایم ، با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.
نظرات بینندگان