arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۱۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۲۶ دی ۱۳۹۱

رونمایی از تانک بهینه‌سازی شده ذوالفقار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نیروی زمینی ارتش از رونمایی تانک بهینه سازی شده ذوالفقار به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح، این تانک در خط تولید انبوه قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه یادواره شهدای مخابرات و جنگال ارتش در جمع خبرنگاران گفت: ارتباطات و مخابرات در جنگهای آینده و امروزی بسیار با ارزش است و نیروهای مسلح ما این فضا را کاملا درک کرده و متناسب با نیازهای امروزی و جنگ الکترونیک خود را آماده کرده اند.

وی افزود: در صورتی که دشمن فضا را صددرصد پارازیتی کرده باشد، متخصصان ما می توانند در یک اخلال الکترونیکی، ارتباط سامانه های فرماندهی و موشکی را برقرار کنند تا تجهیزات نظامی کاربری داشته باشند و این نشان از قابلیت بالای نیروهای مسلح دارد.

پوردستان ادامه داد: بی سیم های جهش فرکانس از دستاوردهای خوب نیروهای مسلح است که در اختیار این نیروها قرار گرفته است؛ ما به سیستم های جنگ الکترونیک مجهز شده ایم که تنها پدافند کننده نباشیم بلکه بتوانیم سیستم های مخابراتی دشمن را جمینگ کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: ما جنگ های خلیج فارس، افغانستان و دیگر جنگها را چندهزار نفر ساعت تجزیه و تحلیل کرده ایم و به قدرت دشمن فرا منطقه ای واقفیم که در این راستا سلاح های زمینی مورد نظر در دفاع سطحی و ارتفاع پایین را طراحی و تولید کرده ایم و با قدرت پاسخگوی دشمنان خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به تانک ذوالفقار گفت: سامانه کنترل آتش واستاب لایزر این تانک بهینه سازی شده و در دو هفته آینده شاهد رونمایی از آن خواهیم بود؛ این تانک با یکی از پیشرفته ترین تانکهای شرقی مقایسه شده که ذوالفقار به مراتب توانایی های بالاتری از آن دارد و با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح در خط تولید انبوه قرار می گیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: ما برای دفاع از مرزها، طرح های دفاعی را آماده کرده ایم که به محض نیاز نیروها وارد عمل شوند و حتی مکان سلاح های پشتیبانی و موشک های زمین به زمین مشخص شده است.

پوردستان در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه جنگهای اخیر جنگهای نامتقارن هستند، ما متناسب با این فضا تاکتیک های خود را نوشته ایم.
نظرات بینندگان