arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۲۰۳۳
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۱

آمار دسترسی کشورها به اینترنت خانگی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ از 148 کشور و منطقه انجام شده، دیروز سه شنبه منتشر شده است.

آمار دسترسی بزرگسالان به اینترنت خانگی

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد 32 درصد بزرگسالان در سال 2011 به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند این میزان در سال 2010، 29 درصد و در سال 2009 ، 25 درصد بوده است.

در چهل و هشت کشور و منطقه مورد بررسی در سال 2011، نیم یا بیش از نیمی از بزرگسالان به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند. در 23 کشور نیز میزان دسترسی به اینترنت خانگی 80 درصد یا بیشتر بوده است.

سوئد و سنگاپور در صدر دسترسی ها

سوئد و سنگاپور با 93 درصد دسترسی خانگی به اینترنت رتبه نخست این فهرست را به خود اختصاص داده اند. پس از آنها دانمارک و هلند قرار دارند که از هر 10 خانه 9 تا به اینترنت دسترسی دارد.

آمار دسترسی بزرگسالان در ایران

بر اساس این نظرسنجی در ایران در سال 2011 ، 38 درصد بزرگسالان در خانه اینترنت داشته اند.

این مطالعه نشان می دهد هر چه کشور در بین اقتصادهای بزرگ و اقتصادهای نوظهور قرار داشته باشد دسترسی خانگی به اینترنت در آنها بیشتر است.

رتبه آمریکا،‌ ژاپن و آلمان

آمریکا که بزرگ ترین اقتصاد دنیاست با 80 درصد اتصال خانگی به اینترنت در رتبه 23 این فهرست است. پس از آن، ژاپن و آلمان- سومین و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا- ایستاده اند که به ترتیب 73 و 77 درصد به اینترنت خانگی دسترسی دارند.

روسیه دارای بالاترین آمار دسترسی در بین اقتصادهای نوظهور

در بین اقتصادهای نوظهور، روسیه بالاترین نرخ دسترسی به اینترنت خانگی را با 51 درصد دارد. پس از آن برزیل با 40 درصد و چین با 34 درصد قرار دارد.

از سوی دیگر آفریقای جنوبی و هند به ترتیب با 16 و سه درصد جزء پایین ترین دسترسی ها به اینترنت خانگی اند.

کمترین آمارها مربوط به کدام کشورها است

از 41 کشور نیز کمتر از یک درصد از مردم به اینترنت خانگی دسترسی دارند از جمله کمتر از یک درصدها می توان به بروندی، گینه، مالی و ماداگاسکار اشاره کرد.

در توگو، بورکینافاسو، بنین، رواندا، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، نیجر و کامبوج فقط یک درصد بزرگسالان به اینترنت خانگی دسترسی دارند.
نظرات بینندگان