arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۹۵۲۰۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۰۹ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

حافظ منافع ایران: حمله به احمدی نژاد دروغ است/ مهمان‌پرست: حمله به احمدی نژاد، موضع مصر نیست

دستیار ویژه وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد که حمله یک جوان به سمت رییس‌جمهور کشورمان در مصر نشان‌دهنده موضع این کشور نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دفتر حافظ منافع ایران در مصر تاکید کرد هیچ مشکلی در سفر رئیس جمهوری کشورمان به قاهره به وجود نیامده و شایعات برخی رسانه ها مبنی بر حمله به وی صحت ندارد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع ، مجتبی امانی ضمن تکذیب حمله به احمدی نژاد در برابر مسجد امام حسین(ع) گفت: هزاران نفر در حمایت از رئیس جمهوری ایران و روابط ایران و مصر در محل حاضر بودند و شعارهایی در حمایت از وی سر می دادند و مشکلی به وجود نیامد.

وی افزود: افرادی که در محل حضور داشتند به شکل خودجوش در محل حاضر بودند و از طریق رسانه ها از سفر احمدی نژاد مطلع شدند و نماز عشاء را با رئیس جمهوری در مسجد حضرت زینب(س) به جا آوردند.

امانی بیان کرد: اخبار مربوط به حمله به احمدی نژاد تلاشی برای ضربه زدن به روابط ایران و مصر است.

مهمان‌پرست: حمله به احمدی نژاد نشان دهنده موضع مصر نیست 

دستیار ویژه وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد که حمله یک جوان به سمت رییس‌جمهور کشورمان در مصر نشان‌دهنده موضع این کشور نیست.

رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره حمله یک مهاجم به سمت رییس‌جمهور در مصر اظهار کرد: شنیدم یک نفر می‌خواسته رفتار اعتراض‌آمیری داشته باشد، در عین حال ممکن است هر کسی در هر جایی بخواهد رفتاری را انجام دهد، اما آن رفتار خیلی نشان‌دهنده موضع یک کشور نیست. آن‌چه برای ما ملاک است رفتار مسوولان و ملت مصر است که به جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت بزرگ احترام می‌گذارند. ما دو ملت با سابقه تمدنی و تاریخی هستیم و ظرفیت‌های دو کشور باید به نفع منطقه و دو ملت باشد و این سفر از بهترین سفرهای کمک کننده و موثر در روابط دو کشور و ایجاد ثبات در منطقه است.

 دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور کشورمان که عصر سه‌شنبه از زیارت "راس‌الحسین" باز می‌گشت، مورد تعرض یک جوان که گفته می‌شود از معترضان سوری بوده قرار گرفت. این فرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

او درباره خبری مبنی بر اعلام ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای نصب نسل جدید سانتریفیوژ‌ها در سایت نطنز اظهار کرد: همه فعالیت‌های هسته‌یی‌ ایران با هماهنگی آژانس و اطلاع‌رسانی می‌شود. آن چیزی که بر اساس ان. پی. تی باید رعایت کنیم این است که فعالیت غنی‌سازی با اهداف نظامی صورت نگیرد و در حال حاضر هم فعالیت غنی‌سازی ایران در دو بخش تا پنج درصد و تا 20 درصد تحت نظارت آژانس در حال انجام است.

مهمان‌پرست درباره جوسازی رسانه‌های غربی درباره نصب سانتریفیوژ‌های نسل جدید گفت: وقتی فعالیتی در چارچوب حقوق یک کشور است، استفاده از تجهیزاتی که سرعت و کیفیت آن بالاست، اصل آن فعالیت را نقض نمی‌کند و ما در چارچوب تعهدات‌مان حرکت می‌کنیم و هر فعالیتی که بخواهیم انجام دهیم را از قبل به آژانس اطلاع می‌دهیم. 

خبرگزاری های مهر و ایسنا در حالی به موضوع حمله به احمدی نژاد در قاهره پرداخته اند که فیلمی از هنگام حمله یک جوان به احمدی نژاد با استفاده از لنگه های کفش در اینترنت منتشر شده است.

منبع این فیلم خبرگزاری آناتولی ترکیه است که در سایت این خبرگزاری هم منتشر شده است.
نظرات بینندگان