کد خبر: ۱۰۱۱۲۲
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۰ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

بيانيه انجمن ورزشي نويسان در باره فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در ديدار با ورزشكاران

در پی فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در ديدار با ورزشكاران و پیشکسوتان ورزشی انجمن ورزشی نویسان و خبرنگاران بیانیه ایی صادر نمودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از سایت انجمن ورزشي نويسان، در پی فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در ديدار با ورزشكاران و پیشکسوتان ورزشی انجمن ورزشی نویسان و خبرنگاران بیانیه ایی به شرح زیر صادر نمودند:
 به نام خدا
تذكرات و نقد مشفقانه رهبر معظم انقلاب در ديدار اخير با ورزشكاران و مدال آوران المپيك ضمن آن كه بيانگر توجه خاص و ويژه ايشان به موضوع ورزش و رسانه هاي ورزشي است، حاوي نكات مهمي است كه به يقين اگر از سوي جامعه ورزش و به ويژه مديران و نهادهاي ذيربط مورد توجه قرار گيرد و مسئولان امر همت و عزم خود را در برنامه ها و فعاليت ها را برمبناي اين سياست ها متمركز كنند خروج ورزش از فضاي نامناسب و ناهمگون كنوني حتي در كوتاه مدت دور از انتظار نخواهد بود.
در يك نگاه كلي، از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامي ورزش پديده اي ارزشي، فرهنگي و اخلاقي است. ورزشي كه در صورت برخورداري از شرايط لازم همراه با زنده نگهداشتن شعائر ديني و معنوي مي تواند موجبات پيشرفت كشور را از طريق تربيت نیروی انسانی سالم، عالم، با همت و دیندار رقم بزند و همت، عزم و اراده، ایستادگی و ایمان ملت ایران را به جهانیان نشان دهد. در ديدگاه ايشان نگاه تك بعدي به ورزش مطرود است و همواره بايد به ورزش نگاه علمي، دقيق و همه جانبه اي داشت كه در سايه آن هر دو بعد قهرماني و همگاني ورزش امكان رشد و ظهور و بروز داشته باشد و جامعه نيز از ثمرات ارزشمند آن بهره مند و برخوردار گردد.
تاكيد رهبري به ضرورت پاك بودن محيط ورزش از "ريا و دروغ" و دور بودن ورزشكاران و قهرمانان از "چاپلوسی، تملق، دروغگویی و دورویی" نكته اي اساسي و محوري براي ورزش كشور در جهت مقابله با انواع آسيب ها و تهديداتي است كه ورزش و ورزشكاران را هدف قرار داده است. براساس نگاه ايشان، در دنیایی که بی ایمانی و لاابالی گری تبليغ مي شود و خطر اخلاقی ورزشكاران را تهدید می کند، ورزش و قهرمانان ورزشي نياز جدي به مراقبت دارند، اين مسئوليت سنگين بيش از همه برعهده نخبگان ورزشي، مديران نهادهاي ورزشي، و رسانه هاي ورزشي است كه ضمن آشنايي و شناخت كامل مسئوليت هاي خويش، نسبت به انجام دقيق و تام و تمام وظايف حتي به اندازه ذره اي كوتاهي و اهمال نكنند.
هشدار رهبر انقلاب اسلامي بر پرهيز از هرگونه تخريب افراد و گلايه ايشان از ترويج تهمت، دروغ، نزاع در ورزش كشور كه سهم رسانه هاي ورزشي را نيز به ويژه در بزرگنمایی موضوعات کوچک و ایجاد فضای دعوا در مقايسه با ساير عوامل كم ندانسته اند بيانگر نارضايتي ايشان از فضاي عمومي حاكم بر ورزش است. در اين باره مي توان گفت انتظار و توقع ايشان از دست اندركاران ورزش و رسانه ها آن است كه با عزمي راسخ و حركتي گسترده و همه جانبه براي تغيير اين فضا و حاكم نمودن شرايط و فضايي متناسب با روح ورزش كه همان پهلوانی و جوانمردی و روحیه معنوی است اقدام كنند.
انجمن ورزشي نويسان ايران با استقبال از نقد مشفقانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب اسلامي در باره تغيير فضاي موجود ورزش و رسانه هاي ورزشي و اعتقاد راسخ به ضرورت حركت به سمت مثبت انديشي و ايجاد فضاي مطلوب و مورد نظر رهبري در ورزش، آمادگي خود را براي هرگونه همفكري و همكاري با نهادهاي متولي به ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت ورزش و جوانان، و سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي اعلام داشته و همكاران رسانه اي در مجموعه گسترده رسانه هاي ورزشي اعم از مطبوعات، خبرگزاري ها، سايت هاي خبري و شبكه ها و برنامه هاي ورزشي صدا و سيما را به توجه و رعايت و پيگيري منويات و خواسته هاي مقام معظم رهبري فرا مي خواند.
نظرات بینندگان