arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۴۶۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۰۸ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

یارانه امشب واریز می شود/ هر ایرانی تاکنون چقدر یارانه گرفته؟

در مجموع 25 ماه گذشته با در نظر گرفتن یارانه 28 هزار تومانی نان و همچنین کمک جبرانی 85 هزار تومانی دولت، هر ایرانی حدود یک میلیون و 250 هزار تومان یارانه نقدی دریافت کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: یارانه نقدی ماه پایانی سال به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان ساعت 24 روز جمعه به حساب بانکی سرپرستان خانوارها واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.

بر این اساس در مجموع 25 ماه گذشته با در نظر گرفتن یارانه 28 هزار تومانی نان و همچنین کمک جبرانی 85 هزار تومانی دولت، هر ایرانی حدود یک میلیون و 250 هزار تومان یارانه نقدی دریافت کرده است.

اکنون 74 میلیون و 500 هزار ایرانی یارانه نقدی ماهانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت می‌کنند و مبلغ این یارانه بنا بود تا اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها تغییر نکند.

البته با توجه به ردیف در نظر گرفته شده برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در لایحه بودجه سال آینده، 90 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه در قالب‌های نقدی و غیر نقدی و همچنین اجرای نظام جامع تامین اجتماعی برای جامعه در نظر گرفته شده است که بر این اساس در مورد میزان یارانه نقدی افراد در سال آینده دو سناریو وجود دارد. در حالت اول اگر به کل ایرانی‌ها که یارانه نقدی فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه ها را دریافت می کنند در سال آینده یارانه داده شود، رقم یارانه نقدی ماهانه حدود 100 هزار تومان خواهد بود.

اما با توجه به اظهارات رییس جمهوری مبنی بر این که مطالعاتی برای حذف برخی دهک ها از دریافت یارانه گام دوم هدفمندسازی یارانه ها انجام شده، اگر حدود 10 میلیون نفر یارانه گام دوم را دریافت نکنند، در سال آینده 74.5 میلیون ایرانی یارانه گام اول را دریافت می کنند و از این تعداد فقط به 64.5 میلیون نفر یارانه گام دوم تعلق می گیرد. بنابراین طبق محاسبات مابه التفاوت یارانه گام اول و دوم در هر ماه رقمی حدود 64 هزار تومان خواهد بود بنابراین 10 میلیون نفر یارانه 45 هزار و 500 تومانی و 64.5 میلیون نفر یارانه ای حدود 110 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

با در نظر گرفتن این‌که 74.5 میلیون ایرانی یارانه نقدی مرحله اول قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها را دریافت می‌کنند در سال آینده رقمی معادل 338 هزار و 975 میلیارد ریال صرف یارانه نقدی مرحله اول خواهد شد و با توجه به این که در راستای اجرای گام دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها بنا شده 10 میلیون ایرانی از گردونه دریافت یارانه حذف شوند مابقی این مبلغ تا سقف 900 هزار میلیارد ریال صرف یارانه نقدی مرحله دوم خواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۳
علی حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
2
20
با سلام
به این موضوع با ید توجه خاص داشت که درآمد حاصل از حذف یارانه نباید به این طریق هزینه می شد و ای کاش در این دو سال و اندی از زمان پرداخت یارانه ، به کارهای زیر بنایی و تولید توجه خاص می شد تا اینکه از طریق پرداخت نقدی یارانه ها ، نیاز کوچکی از مردم را حل کرد . اگر مقداری از این پول هنگفت صرف کارهای عمرانی می شد حال و روز پروژه ها ی عمرانی به اینجا نمی رسید ؟ اگر درصدی از درآمد حاصل از حذف یارامه ها خرج بهداشت و سلامت و خدمات درمانی می شد حال و روز درمان اینچنین نبود؟ اگر از تولید حمایت می شد اشتغال به این وخامت دچار نمی شد؟.........
شاید عده قلیلی از مردم عزیز با دریافت یارانه گوشه کوچکی از مشکلاتشان برطرفت بشود ولی در این میان عده بسیار زیادی از هم میهنان با کمی تحمل می توانستند به هرچه بهتر روند پروژه هدفمند کردن یارانه ها ، کمک کنند و ای کاش دولتمردان ما بجای بالابردن سطح توقع مردم ، روی فرهنگ همکاری و همیاری مردم سرمایه گذاری می کردند؟
با کمی توجه به روند اقتصادی سایر کشور متوجه می شویم که هدفمند کردن اقتصاد در خیلی از کشور ها اتفاق افتاده و پاسخ قابل قبولی گرفته شد و این را قبول کنیم که سه یا چهار سال زمان قابل توجه ای جهت این امر مهم است که ما متاسفانه بخوبی استفاده نکردیم؟!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
2
27
هر ایرانی 100برابر یارانه دریافتی را براثر تورم نیز از دست داده است پس بازهم 90درصد ضرر کرده و فقیر شده است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
0
4
طبقه متوسط به فقرا پیوستند فقط همین
بهزاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
4
0
از شما متشکر آقای احمدی نژاد
نظرات بینندگان