arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۶ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

حدادعادل: شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود/ارتباط بنده با فرح و دفترش تهمت است

حداد همچنین در پاسخ به این سوال که ملاک اصلح بودن آیا تنها در نظرسنجی ها مشخص می شود، گفت: مقبولیت و صلاحیت را نمی توان از هم تفکیک کرد. حال اگر یک تشکل یا جبهه به کاندیدای اصلح خود رسیده است ما حرفی نداریم اما اگر این فرد رای نیاورد چه می شود پس اصلح بودن و مقبولیت را باید در انتخابات دو روی یک سکه دانست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تشریح دلایل شکل گیری ائتلاف سه گانه و همچنین سوابق اعضا گفت: در این ائتلاف ما به عنوان کسانی که فکر می‌کردیم آرای مردم را دارند، جمع شدیم، پیشینه رای بنده در چهار دوره انتخابات مجلس در تهران بود، آقای ولایتی هم به جهت حضور 16 ساله‌اش در وزارت امور خارجه و آقای قالیباف نیز به دلیل یک بار شرکت در انتخابات مطرح شد البته احتمالا شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، غلامعلی حداد عادل کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز در جمع  دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت در پاسخ به سوال دانشجویی که از وی پرسید بیوگرافی از سوابق خودتان قبل از انقلاب و بعد از آن را بفرمایید و اینکه چرا برای حضور در صحنه انتخابات کردید، بفرمایید و سوابق اجرایی شما چگونه است، گفت: مدعی نیستم که از همه جهات بر همه افرادی که داوطلب شده اند بهتر هستم اما مقدار کمی تجربه دارم که آن را عرض می کنم.

وی با اشاره سابقه تدریس خود در دانشگاه از سال 1345 اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب با توصیه شهید مطهری به صدا و سیما رفتم و اوایل اسفند 57 نیز معاون وزیر ارشاد و در همان سال عضو شورای مرکزی حزب جمهوری شدم.

حداد در بیان سوابق خود تصریح کرد: بعد از گذشت 9 ماه که در وزارت ارشاد بودم در آذر 58 دوباره به صداوسیما رفتم و عضو شورای 5 نفره صدا و سیما بودم و بعد از آن نیز به آموزش و پرورش رفتم و مسوول برنامه ریزی و آموزش این وزارتخانه شدم.

عضو ائتلاف برای پیشرفت با اشاره به سابقه خود در فرهنگستان هنر گفت: از سال 76 احساس کردم که باید کمی سیاسی تر شوم به همین خاطر وارد مجلس شدم و تا امروز نیز نماینده مجلس هستم.

وی در بیان سوابق اجرایی خود به تالیف،  چاپ و توزیع چندین میلیون کتاب در سال های جنگ اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن ریاست مجلس و عضویتم در مجمع تشخیص نظام نیز جزو سوابق اجرایی ام است.

دانشجویی از حداد پرسید: مهمترین مسئله کشور ما درحال حاضر تحریم است. اگر شما رییس جمهور شدید با این موضوع چگونه مواجه خواهید شد. ظاهرا تحریم ها تنها با ارتباط با آمریکا برداشته می شود و اجازه ارتباط با این کشور برعهده رهبری است، آیا شما وقتی رییس جمهور شدید به عنوان یک مجری تنها حرف گوش کن می شوید؟ شما همچنین شخصیت آرامی دارید، چرا در مواقعی که در دوره های اخیر در مجلس شاهد اتفاقات مختلفی بودید اظهار نظری از شما در این خصوص منتشر نشد، آیا این شخصیت آرام شما به کار مملکت می آید. حداد در پاسخ به این پرسش ها گفت: شخصیت آرامی هستم که شما اینگونه با من حرف می زنید.

وی در ادامه افزود: کشور باید طبق قانون اداره شودو. سیاست های کلی نظام را طبق قانون اساسی رهبری تعیین می کند. موضوع رابطه با آمریکا نیز از ابتدای انقلاب و از زمان امام خمینی (ره) مطرح بود و در این خصوص رهبری تصمیم می گیرد. البته مهمترین مسئله سیاست خارجی ما همین موضوع است. چرا که ما ایران را از دست آمریکا درآوردیم و او قصد دارد هر طور که شده با کودتا، جنگ و روش های دیگر نظام ما را براندازی کند. پس درست این است که وقتی در این حد آمریکا مقابل ایران ایستاده است تصمیم گیری در  ارتباط با مذاکره با آمریکا نیز در بالاترین سطح کشور انجام شود.

وی در ادامه اظهار داشت: البته به این معنا نیست که رییس جمهور بخواهد به قول شما تنها به اتاق فرمان گوش دهد و نظری از خودش نداشته باشد.

وی اظهار داشت: امروز مهمتر از انرژی هسته ای حفظ استقلال کشور است. رهبری فرمودند آمریکایی باید بدانند که دیگر آنها برای ایران تصمیم نمی گیرند و تجربه نشان داده اولین عقب نشینی آخرین نخواهد بود بلکه آنها در موضوعات دیگر فشار خود را وارد می آورند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه ملت ایران پای استقلال خود ایستاده است و نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس است اظهار داشت: بنده در این موضوع یعنی بحث هسته ای چه رییس جمهور باشم چه نباشم گوش به فرمان رهبری هستم.

کاندیدای ریاست جمهوری در خصوص شخصیت آرام خود نیز بیان کرد: کشور برای اداره نیاز به شر بودن ندارد بلکه برای مقابله با دشمن باید شور داشت.

وی افزود: تنها در دوره ای که بنده رییس مجلس بودم زد و خوردی صورت نگرفت و مجلس آرام بود و اگر بخواهم رییس جمهور باشم بیشتر از همه چیز در حوزه کاری خودم فکر خواهم کرد.

حداد تصریح کرد: بنده رییس فراکسیون اصول گرایان مجلس هستم و بیانیه هایی که در طول این مدت از این فراکسیون در خصوص موضوعات مختلف منتشر شده است را خودم نوشته ام.

دانشجویی از حداد پرسید آیا سازوکار ائتلاف سه گانه برای مشخص شدن کاندیدای نهایی معلوم است، آیا تنها بالا بودن رای در نظرسنجی ها مهم است؟ برنامه های شما برای اقتصاد مقاومتی چیست؟ چرا نظر آقای ولایتی در مورد سیاست خارجه به نظر رهبری منافات دارد؟ چرا آقای قالیباف نفی هولوکاست را منافی اهداف نظم دانستند؟ حداد در پاسخ گفت: ما به عنوان اصول گرا باید خواهان پیروزی اصول گرایان باشیم به همین خاطر از چند ماه پیش معقتد بودیم کسانی که رای دارند باید حول هم جمع شوند و این موضوع مشخص بود که بنده در مجلس نهم مقدار رای مشخصی داشتم و آقای ولایتی به خاطر شهرتش و قالیباف هم به خاطر شهردار بودنش چند میلیون رای دارند.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری همچنین به توضیح علت ائتلاف سه گانه اصولگرایان و همچنین سوابق اعضای این ائتلاف پرداخت و گفت: در این ائتلاف ما به عنوان کسانی که فکر می‌کردیم آرای مردم را دارند، جمع شدیم، پیشینه رای بنده در چهار دوره انتخابات مجلس در تهران بود، آقای ولایتی هم به جهت حضور 16 ساله‌اش در وزارت امور خارجه و آقای قالیباف نیز به دلیل یک بار شرکت در انتخابات مطرح شد. البته احتمالا شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما گفتیم اگر بخواهیم احزاب اصول گرا وحدت ایجاد کنیم چنین کار بعید است چرا که تجربه آن را در مجلس نهم داشتیم لذا گفتیم چرا راه خود را سخت کنیم و دیگران برای ما تصمیم بگیرند، به همین خاطر ائتلاف تشکیل دادیم و شرط گذاشنیم که یک نفر از بین ما انتخاب شود و تا به الان نیز به همین عهد خود پایبند هستیم.

حداد در ادامه خاطرنشان کرد: در انتخابات باید یک توازن بین صلاحیت و مقبولیت کاندیداها در نظر گرفت که این دو قابل تفکیک نیستند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: تا به حال در ائتلاف سه گانه یک نظرسنجی که خودمان سفارش آن را داده باشیم انجام نگرفته و ممکن است در هفته های آتی که شور انتخابات بیشتر می شود اینکار را انجام دهیم.

کاندیدای ریاست جمهوری در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: هر چیزی بهایی دارد که اگر بهای آن را نپردازیم بدست نخواهیم آورد. بهای استقلال تحمل فشار اقتصادی و تحریم ها است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: کاندیداها نباید بگویند که اگر من رییس جمهور شدم تمام مشکلات اقتصادی کشور را حل می کنم بلکه باید با یک تیم اقتصادی باتجربه، مومن و انقلابی مشکل کشور را حل کرد.

حداد یکی دیگر از راهکارهای اقتصادی مقاومتی را تغییر سبک زندگی و پرهیز از مصرف گرایی خواند.

حداد عادل همچنین داشتن راهکارهایی در مقابل تصمیمات و اقدامات نامتعارف دشمن را یکی دیگر از نکاتی دانست که در حل مشکلات اقتصادی کمک می کند.

وی در خصوص اظهارات قالیباف در خصوص هولوکاست گفت: من نمی دانم ایشان چه گفته است اما موافق این نبودم که اصل هولوکاست را نفی می کنیم چرا که با اینکار بهانه ای به دست اسرائیلی ها دادیم تا بتوانند سواستفاده کنند.

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: البته سوالاتی که پیرامون هولوکاست توسط رییس جمهور مطرح شد کار خوبی بود.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که چرا آقای قالیباف از تکنوکرات بودن حمایت می کند و چرا با وجود اینکه مواضع جبهه پایداری و ائتلاف سه گانه با یکدیگر تفاوت دارد فرزند شما اظهار داشته است که تمایلی به جبهه پایداری دارید، گفت: بنده اینجا نیامده ام که از مواضع آقای قالیباف دفاع کنم. البته مخالف ایشان نیز نیستم. بهتر است شما ایشان را به دانشگاه دعوت کنید و سوالات خود را از ایشان بپرسید.

وی گفت: آقای قالیباف به من گفته است که چند ما پیش همایشی بین المللی در خصوص تکنولوژی و شهرسازی برگزار شد که بنده در این همایش گفتم در مدیریت شهری از تکنولوژی و تکنیک استفاده خواهم کرد و اگر اینکار به معنای تکنوکرات بودن است من انجام می دهم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: اینکه بخواهیم به خاطر این دلایل غیرمنطقی افراد را محکوم کنیم درست نیست.

حداد همچنین در خصوص جبهه پایداری اظهار داشت: جبهه پایداری دوستان من هستند و بنده در انتخابات مجلس هم کاندیدای جبهه پایداری بود و هم کاندیدای جبهه متحد.

وی در پاسح به سوالی در خصوص اقامت فرزندش در آمریکا و شایعاتی مبنی بر ارتباطش پیش از انقلاب با دفتر فرح گفت: بحث ارتباط بنده با فرح و دفترش تهمت هایی است که سروش مطرح می کند و دلایل سیاسی دارد. بنده به وی گفتم اگر دلیلی مبنی بر این ارتباط دارد مطرح کند. اگر من چنین سابقه ای داشتم هیچگاه در ابتدای انقلاب عضو حزب جمهوری اسلامی نمی شدم.

حداد خاطر نشان کرد: بنده حتی یک روز هم در انجمن شاهنشاهی فلسفه عضو نبودم و تدریسی نداشتم.

کاندیدای ریاست جمهوری در خصوص فرزندان خود نیز افزود: یک پسر دارم به اسم فریدالدین حداد عادل که سیاسیون شما آن را می شناسند. سه فرزند دختر هم دارم که یکی phd خود را در رشته نانو از ژاپن گرفته است. البته سه سال در آمریکا زندگی کرد اما چون فرزند بنده و ایرانی بود امکان ادامه تحصیل و پیدا کردن شغل برایش فراهم نشد. دختر دومم دو مدرک فوق لیسانس دارد، سومی نیز فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران دارد و به این خاطر که شوهرش متولد آمریکا و خواهرزاده شهید وزوایی است مدتی را در آنجا سکونت کرد و درحال حاضر تمام فرزندان من در ایران سکونت دارند.

نماینده مردم تهران در بیان توصیه هایی به دولت در پایان عمر خود و اینکه اگر کاندیدای دولت رد صلاحیت شد چه کاری انجام دهد گفت: سیاست بگم بگم برای ما خیری نداشت. اگر کسی سندی دارد باید از طریق همان فرد پیگیری کند تا به نتیجه برساند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از اقدامات سیاه روز یکشنبه مجلس گفت: کشور را نمی شود با این اقدامات اداره کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما می توانستید به جای پیوستن به ائتلاف سه گانه منشا وحدت طیف های اصول گرا شوید، اما ائتلاف را ترجیح دادید، گفت: همانطور که گفتم تکثر کاندیداهای اصول گرا منجر به شکست خواهد شد.

حداد همچنین در پاسخ به این سوال که ملاک اصلح بودن آیا تنها در نظرسنجی ها مشخص می شود، گفت: مقبولیت و صلاحیت را نمی توان از هم تفکیک کرد. حال اگر یک تشکل یا جبهه به کاندیدای اصلح خود رسیده است ما حرفی نداریم اما اگر این فرد رای نیاورد چه می شود پس اصلح بودن و مقبولیت را باید در انتخابات دو روی یک سکه دانست.

وی در پایان همچنین اخبار منتشر شده از حداد عادل مبنی بر اینکه پیش از ثبت نام ها کاندیدای ائتلاف سه گانه معرفی خواهد شد را تکذیب کرد.

نظرات بینندگان