arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲

رگبار و رعد برق در بیشتر نقاط کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بروز رگبار و رعد و برق در بیشتر نقاط کشور طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: بر اسا س نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در شمال غرب، برخی مناطق غرب، ارتفاعات البرز، و شمال شرق کشور ابرناکی، وزش باد، رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

به گفته وی، همچنین از اواخر وقت با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش باران همراه با کاهش دما در این مناطق نیز شروع خواهد شد.

امیدوار اظهار داشت: از بعد از ظهر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه علاوه بر نیمه شمالی در برخی مناطق دامنه های مرکزی زاگرس و جنوب غرب کشور نیز رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: در این مدت بارش ها در برخی مناطق شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر شدت بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه تنها در نوار شمالی کشور بارش پیش بینی می شود افزود: امشب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد شد.

امیدوار یادآور شد: همچنین طی ۳ روز آینده در بخش هایی از جنوب غرب و غرب و به تدریج در جنوب کشور وزش باد و گرد و خاک موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا آسمان تهران قسمتی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر و در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه است. بیشینه و کمینه دما همانند امروز به ترتیب برابر ۲۸ و ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.
نظرات بینندگان