کد خبر: ۱۱۲۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

محمد شريعتمداري: جنبش اعتدال ‌خواهي ايران در آغاز راه است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 شريعتمداري، كانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري دوشنبه با حضور در جمع اعضاي ستاد مركزي خود گفت: همانقدر كه ايجاد يأس و نااميدي در مردم نسبت به آينده مذموم است، توقع‌آفريني‌هاي بي‌منطق نيزمحكوم است.

محمد شريعتمداري، كانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري در جمع برخي از مسوولان احزاب، ستاد‌هاي استاني، كميته جوانان و اعضاي جنبش دهه شصتي‌هاي حامي وي، ضمن خوشامد گويي به حاضرين در اين جلسه و دريافت گزارش از فعاليت‌هايي كه تا به امروز انجام شده است، مطرح كرد: از ابتدا اعلام كرده بوديم در صورتي كه آيت‌الله هاشمي، حجت‌الاسلام سيدمحمد خاتمي، حجت‌الاسلام ناطق‌نوري و حجت‌الاسلام سيدحسن خميني وارد عرصه انتخابات بشوند، از عرصه انتخابات كناره‌گيري خواهيم كرد كه البته دلايل آن را پيشتر بيان كرده بوديم.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه تكليف حضور يا عدم حضور هيچ يك از اين بزرگان روشن نشده بود گام‌هاي خوبي در راستاي ايجاد اجماع در ميان كانديداهاي اصلاح‌طلبان برداشته شد، كار به سمت و سوي نهايي شدن پيش رفت كه البته اگر اين اتفاق رخ مي‌داد كانديداي اجماعي اصلاح‌طلبان، كانديداي اجماعي يك جبهه و يك جناح بود و تمام فعاليت‌هاي ستادي كه براي حضور هر يك از اين دوستان در سراسر كشور طي سال‌هاي گذشته آماده شده بود، به دفاع از پشتيباني از اين كانديداي واحد مي‌آمد.

اين كانديداي اصلاح‌طلب اظهار داشت: با توجه به اينكه بنده تا آخرين لحظات منتظر حضور يكي از حضرات بودم، در آخرين ساعات روز پاياني مهلت قانوني ثبت نام نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري در ستاد انتخابات وزارت كشور حاضر شدم و پس از خروج بنده نيز شاهد حضور آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در ستاد انتخابات كشور بوديم كه تكليف ما را هم از حيث تبليغاتي كه انجام داده بوديم روشن كرد.

وي افزود: در روز بعد نيز در ديدار با آيت‌الله هاشمي گفتم همان‌طور كه پيشتر اعلام كرده بوديم با حضور جنابعالي عملا ما كارمان در اين مرحله به پايان رسيده است و آمادگي داريم كه در يك شرايط معيني با دعوت از خبرنگاران و بيش از 500 نفر از نمايندگان ستاد‌ها و ديگر افراد فعال در عرصه انتخابات، بحث كناره‌گيري را اعلام و رسما منعكس كنيم و پس آن نيز گفت‌وگوي مفصلي درباره نحوه ورود و فعاليت جهت همكاري با ستاد انتخاباتي آيت‌الله هاشمي خدمت‌شان عرض كردم.

آيت‌الله هاشمي پس از اتمام سخنان بنده بيان كردند كه: «مي‌خواهم اين را بدانيد كه تمايل دارم شما در عرصه باقي بمانيد چون وضعيت امور سياسي كشور آنچنان روشن نيست كه تا پايان وقت قانوني شوراي نگهبان چه كساني در صحنه انتخابات باقي خواهند ماند و چه كساني بار مسووليت از دوش‌شان برداشته مي‌شود. لذا شما تصميمي را اتخاذ نكنيد. بنده در هيچ موضوعي در تبليغات و برنامه‌هايي كه اعلام كرده‌ايد كوچك‌ترين زاويه‌يي با آن نداشته و همه آنچه شما صحبت كرده‌ايد خواست و آرزوي بنده است و طبيعتا مي‌خواهم كه اين مسير ادامه پيدا كند.»

شريعتمداري همچنين در پايان ضمن اعلام برنامه‌هاي خود در حوزه‌هاي ديپلماسي، اقتصاد، فرهنگ، بهداشت و درمان و... گفت: تبديل گفتمان اعتدال به گفتمان قالب در فضاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي كشور مستقل از امر انتخابات ضروري است و بر آن پافشاري مي‌كنم. جنبش اعتدال‌خواهي ايران در آغار راه است و عمر آن فراتر از عمر تبليغات انتخاباتي است و بايد زنده و پايدار باقي بماند.

پس از پايان اين ديدار محمد شريعتمداري با حضور در جمع فعالين سايت‌هاي خبري و طراحان نخستين اپليكيشن اختصاصي خود گفت: اين اقدام ابتكاري كه براي نخستين بار در تاريخ انتخابات جمهوري اسلامي ايران انجام شده است كه موجبات تسهيل دسترسي كليه علاقه‌مندان به ديدگاه‌ها و نظرات اخبار و اطلاعات پيرامون يكي از فعالان در عرصه سياست كشور را فراهم مي‌كند به عنوان يك اقدام اوليه مي‌تواند توسط كليه افرادي كه در فضاي مجازي كشور داراي سايت‌هاي اطلاعاتي و خبري هستند مورد بهره‌برداري قرار گيرد و شرايطي را فراهم كند تا ضمن دسترسي به اطلاعات گفتمان اعتدال‌خواهي در جامعه مجازي كشور كه پيش از اين نيز وعده آن را داده بودم روند رو به رشدي را در انتشار اين انديشه پيدا كند.

ماني مهاجان، مدير گروه طراح و سازنده اپليكيشن اختصاصي محمد شريعتمداري درباره چگونگي بهره‌گيري از اين برنامه توليدي در راستاي امر مهم اطلاع‌رساني افزود: لازم به ذكر است استفاده از اپليكيشن‌هاي اختصاصي براي نخستين بار در ايران رخ داده است و پيش از اين تنها در انتخابات كشور‌هاي ديگر مورد استفاده و بهره‌برداري قرار مي‌گرفت كه با توجه به توانمندي مهندسان جوان ايران عزيز و امر مهم بومي‌سازي تكنولوژي‌هاي پيشرفته در دنيا استفاده از اين نوع راهكار براي ارتباط با عده بيشتري از مخاطبان مورد استفاده قرار گرفت.

وي افزود: شايان ذكر است جناب آقاي شريعتمداري اهميت استفاده از فضاي مجازي را در اطلاع‌رساني امري مهم درباره انتقال اخبار، اطلاعات و ديدگاه‌ها در انتخابات پيشرو ارزيابي كرده بودند و قصد فراهم كردن فرصتي براي دسترسي آسان علاقه‌مندان به گفتمان اعتدالخواهي را از اهم برنامه‌هاي خود در نظر داشتند، كه با توجه به اين مهم، اقدام به طراحي و بومي‌سازي اين برنامه در داخل كشور كرديم. مهاجان در پايان ضمن بيان ديگر امكانات اين برنامه اظهارداشت: علاوه بر امكان دسترسي به آخرين اخبار، گزارش‌هاي تصويري، نقطه نظرات و بيانات امكان پرسش و پاسخ و از همه مهم‌تر ارتباط مستقيم با كانديداي مورد نظر نيز پيش‌بيني و در اين برنامه قرار داده شده است.
نظرات بینندگان