کد خبر: ۱۱۸۳۳۷
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۹ - ۰۵ تير ۱۳۹۲
بازخوانی سخنان تاریخی رئیس جمهور منتخب

روحانی: مي‌ترسم كه فردا مهر امام زمان را هم درست كنند و به مردم نشان دهند!/ عده‌اي وقتي نماز مي‌خوانند، جلوي خود يك جانماز خالي پهن مي‌كنند و مي‌گويند اين براي امام زمان است!

بر سر سفره يك بشقاب غذا براي امام زمان مي‌كشند يا شنيده‌ام كه مي‌گويند فلان جلسه مهم را روز جمعه بياندازيد تا با حضور آقا تصميم بگيريم. اين چه بازي است و چه خرافاتي است كه راه افتاده است. اين چه بازي است كه ما اينقدر مردم را عوام فرض كرده‌ايم؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


درحالیکه طی روزهای اخیر سوءاستفاده از اعتقادات مردمی از سوی برخی جریان های دولتی به اوج رسیده است، «انتخاب» سخنان 6 سال پیش دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب در مورد این مسائل را بازنشر می دهد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛  حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني در تاریخ 30 بهمن 86 در مراسم بزرگداشت مرحوم آيت‌الله محمدرضا توسلي گفت: امام(ره) مي‌گفت از خرافه بپرهيزيد. يكي از عصبانيت‌هاي لحظات آخر آيت‌الله توسلي بحث خرافه بود. گفته مي‌شود آيت‌الله توسلي در حال دفاع از امام جان باخت. من مي‌خواهم يك جمله ديگر اضافه كنم و آن اين‌كه آيت‌الله توسلي در حال دفاع از امام زمان(عج) بود كه قلبش از حركت ايستاد و اين‌كه عده‌اي دكان باز كرده‌اند و در مسير فريب مردم هستند. ايشان ناراحت بود و آن‌جا عصباني شد و بيان كرد كه امام در مواجه با مدعيان ملاقات با امام زمان(عج) با ناراحتي گفته بود كه شيادها اين بازي را كنار بگذاريد، در حال دفاع از امام(ره) و بيت امام و دفاع از اسلام و امام زمان(عج) جان به جان آفرين تسليم كرد.

روحاني ادامه داد: اين چه بازي است كه ما اينقدر مردم را عوام فرض كرده‌ايم؟ مي‌ترسم كه فردا مهر امام زمان را هم درست كنند و به مردم نشان دهند. اگر لازم باشد همه جزييات را براي مردم خواهيم گفت. عده‌اي وقتي نماز مي‌خوانند. جلوي خود يك جانماز خالي پهن مي‌كنند و مي‌گويند اين را براي امام زمان گذاشته‌اند يا در سر سفره يك بشقاب غذا براي امام زمان مي‌كشند يا شنيده‌ام كه مي‌گويند فلان جلسه مهم را روز جمعه بياندازيد تا با حضور آقا تصميم بگيريم. اين چه بازي است و چه خرافاتي است كه راه افتاده است.

وی افزود: آيت‌الله توسلي براي اين مسائل سوخت و جان باخت. براي اين خرافه‌ها و اين بازي درآوردن‌ها و شيادي‌ها. امام زمان(عج) در آخرين متني كه از ولي عصر در كتب تاريخي ما آمده فرموده است؛ هر كس ادعا كند كه مرا ديده دروغگو و افترازننده است. دو – سه سال پيش بازي راه افتاد كه در آن مي‌گفتند در تهران براي امام زمان تريبون درست كنيم. يا كسي ديگر مي‌گفت كه امام زمان دو سال ديگر ظهور مي‌كند، و امروز چند سال از آن سخنان گذشته است و معلوم شد كه آن فرد دروغ مي‌گفت.

رييس مركز مطالعات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اسلام امام(ره) اسلام منطق، وحي و قرآن بود و ما بايد از مبناي امام و راه و اصول امام حفاظت كنيم. دست‌هايي در گوشه و كنار حركت‌هايي را آغاز كرده است و اين حركت‌ها در مسيري است كه منطق امام را كم كم از صحنه خارج كند و استراتژي امام را تغيير دهند و اصول امام را كنار بزنند. اين حركت شروع شده است البته خطرناك نيست. ما بايد هوشيار باشيم.

وي ادامه داد: علت خطرناك نبودن اين حركت آن است كه ما سه اميد داريم؛ اميد اول حضور مقام معظم رهبري است. مقام معظم رهبري يعني شاگرد برومند امام(ره) و شخصيتي كه از لحظه اول نهضت اسلامي در كنار ايشان و جزو سرداران نهضت بود و در تمام مراحل به امام عشق مي‌ورزيد. رهبري مانند ايشان مگر مي‌گذارد يك مشت فريب‌خورده بخواهند مسير انقلاب را منحرف كنند. بيان و سخن ايشان مانع اين مساله خواهد بود. مقام معظم رهبري برخي بيانيه‌هاي‌شان اگر مهر و امضايش را برداريم شبيه به سخنان امام(ره) است. اميد دوم مردمند كه عاشق امامند.

وي افزود: علت اين‌كه به خاطر توهين به يادگار امام سراسر جامعه‌ ما متاثر شد عشق به امام(ره) بود. اهانت‌هاي اخير اهانت به نوه امام نيست، كه حتي اگر آن هم بود بايد در برابر آن مي‌ايستاديم. بلكه اهانت به خود امام(ره) و خط امام بود. مگر حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج حسن آقا چه گفته بود؟ مگر بياني از خود داشت؟ ايشان وصيت‌نامه امام را تبيين كرده بود و برخي ناراحتند كه چرا سخنان امام تبيين مي‌شود. توهين به حجت‌الاسلام و المسلمين سيدحسن آقا به عنوان عالم و مدرس حوزه‌ علميه‌ قم و يادگار امام(ره) كه اخلاق، هوش و سياست را از جد خود ارث برده است، قابل تحمل نيست. اما اين‌ها به امام توهين كرده‌اند. ايشان در سخنان خود گفته بود كه نيروهاي مسلح در احزاب و جريان‌هاي سياسي دخالت نكنند. مگر اين سخن، سخن خودش است؟ اين وصيت‌نامه امام است كه نيروهاي مسلح از بازي‌هاي سياسي كنار بكشند تا عظمت آن‌ها محفوظ بماند.

روحاني ادامه داد: شنيده‌ام كه برخي مي‌گويند اگر به امام(ره) توهين شد، مگر بايد انسان جان دهد. اين چه صحبتي است. حضرت امير(ع) در برابر حادثه‌اي كه در آن از يك زن يهودي تحت ذمه اسلام طلايش را ببرند فرمود، اگر مسلماني جان بدهد به او خرده نبايد گرفت، حال چگونه است كه اگر به امام(ره) توهين شد و كسي از ناراحتي جان داد او را مورد سوال قرار دهيم. عجب وضعي شده است و ما در چه دنيايي زندگي مي‌كنيم. برخي رسانه‌ها نمي‌گويند كه آيت‌الله توسلي در حالي كه از امام(ره) در مجمع تشخيص مصلحت نظام دفاع مي‌كرد جان داد. بايد اين واقعيت‌ها را گفت. اين مردم اجازه نمي‌دهند چهار تا بچه بخواهند جلوي بيت امام بايستند. در سرلوحه‌ اين مردم سپاه و بسيج قرار دارد كه عاشق امامند و چنين اجازه‌اي نمي‌دهند.

وي افزود: اميد سوم ما ياران امام(ره) هستند؛ آن‌هايي كه در كنار ايشان بودند و من آن‌ها را حواريون امام(ره) مي‌دانم. كساني مانند آيت‌الله توسلي كه وقتي به امام توهين شد جان باخت. آيت‌الله توسلي در 16 سالي كه در مجمع با ايشان بودم و در هشت سالي كه در خبرگان سوم در كنارشان بودم مردي منظم و دقيق بود و خيلي هم كم صحبت مي‌كرد. آقاي توسلي يكبار هم در برابر اهانتي كه به هاشمي شده بود در مجمع سخنراني كرد و گفت وقتي هاشمي به سفر مي‌رفت امام براي سلامتي او قرباني مي‌كرد و ابراز تاسف كرد كه چرا به ياران امام توهين مي‌شود و آن سخن امام(ره) را گفت كه در جايي، در سال 61 فرموده بودند بعد از من به ياران و نزديكان من تهمت‌هاي فراواني خواهند زد.

وي گفت: آيت‌الله توسلي فقيهي والامقام بود كه هميشه در كنار امام(ره) بود. من به بيت معظم ايشان اين مصيبت را تسليت مي‌گويم.

در اين مراسم که در تاریخ 30 بهمن 1386 برگزار شد، شخصيت‌هايي از جمله آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، دكتر غلامعلي حداد عادل رييس مجلس شوراي اسلامي، آيت‌الله مهدوي كني، آيت‌الله اميني، قاليباف، عسگراولادي، لاريجاني، فتاح وزير نيرو، آيت الله موحدي كرماني، آيت‌الله امامي كاشاني، آيت‌الله محمدي گلپايگاني، حجت‌الاسلام و المسلمين پورمحمدي وزير كشور، سيد يحيي رحيم‌صفوي، محسن رضايي، كمال خرازي، حجت‌الاسلام و المسلمين محتشمي‌پور، حسيني سخنگوي وزارت امور خارجه، حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محمود دعايي، مسجدجامعي، حجت‌الاسلام و المسلمين امام جماراني و جمعي ديگر از شخصيت‌هاي سياسي و ... و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
41
782
سال های 84 تا 92 یکی از بدترین دوران های تاریخ ایران بود...توهین ها...تهمت ها...بی احترامی ها و سو استفاده ی از عقاید و عوام فریبی گسترده...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
23
494
واقعا باید یه آسیب شناسی عاقلانه بشه که این جماعت چطور تونستن تو این چند سال قدرت بگیرن و این بلاها رو سر کشور بیارن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
14
439
خیلی جالبه که برای زیارت آقا امام زمان هم خودشان زمان و مکان را تعیین می کنن نه آقا!!
عجب صبری خدا دارد........
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
18
369
انشالله آقای روحانی اون کلید جادوییشونو برای باز کردن قفل خرافه گویی و توهم گویی آقای احمدی نژاد بکار گیرند
درود بر روحانی مرد واقعی
|
SPAIN
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
12
231
علت اين‌كه به خاطر توهين به يادگار امام سراسر جامعه‌ ما متاثر شد عشق به امام(ره) بود. اهانت‌هاي اخير اهانت به نوه امام نيست، كه حتي اگر آن هم بود بايد در برابر آن مي‌ايستاديم. بلكه اهانت به خود امام(ره) و خط امام بود. مگر حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج حسن آقا چه گفته بود؟ مگر بياني از خود داشت؟ ايشان وصيت‌نامه امام را تبيين كرده بود و برخي ناراحتند كه چرا سخنان امام تبيين مي‌شود. توهين به حجت‌الاسلام و المسلمين سيدحسن آقا به عنوان عالم و مدرس حوزه‌ علميه‌ قم و يادگار امام(ره) كه اخلاق، هوش و سياست را از جد خود ارث برده است، قابل تحمل نيست. اما اين‌ها به امام توهين كرده‌اند. ايشان در سخنان خود گفته بود كه نيروهاي مسلح در احزاب و جريان‌هاي سياسي دخالت نكنند. مگر اين سخن، سخن خودش است؟ اين وصيت‌نامه امام است كه نيروهاي مسلح از بازي‌هاي سياسي كنار بكشند تا عظمت آن‌ها محفوظ بماند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
12
295
جناب روحانی این که ترس نداره باید از روزی ترسید که برای ظهور امام زمان تاریخ تعیین کنند و خود را نایب امام زمان معرفی کنند.
عمو علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
11
246
باز خدا پدرش را بیامرزد که اشاره به حقیقت کرده واز جانش نترسیده
علی رضا ماهبنی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
11
215
ای کاش از روز اول جلو این ادمهایی که دکان با ز کردن گرفته می شد متاسفانه امروز دکان کوچک این ادمهای حقیر تبدیل به پاساژ شده اند واگر جلو این افکار موهوم گرفته نشود فردا خیلی دیر خواهد بود
همت
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
9
219
احسنت بر آقای روحانی
واقعا گاهی اوقات آدم در برابر حرفهای خرافه و سکوت تاییدآمیز برخی از علما در برابر آنها حیران می ماند.
جبرائیل گل صنم لو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
6
135
یادمان بماندکسی که دلش باخداست زبانش بندمی آیدوکسی که دلی خرافه پرست داردزبانش همچون سنگ آسیاب دوریک محورمی چرخدپس سعی نکنیم باخرافه گویی زیادآبروی خودمان رانبریم
سید
|
UNITED KINGDOM
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۶
5
162
عجب سخنان پر معنای .خوب است سخنان اقای ناطق نوری را هم باز نشر کنید که گفت اگر زمان جنگ جلوی این حرفها گرفته میشد حالا این طور نمی شد ظا هرا درمورد مسجدی (جمکران 2) در شمال سخنرانی کرده بودند کسانی که غلو میکنند بخدا دروغ میگویند اینها همه ظاهر سازی وعوام فریبی است خدا لعنت کند متملقین وعوام فریبان را وسوء استفاده کندگان از مذهب را
ناشناس
|
INDIA
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۶
10
200
اگه 20 سال قبل بود شاید باید نگران می بودیم اما الان که سطح آگاهی جامعه در ایران به شدت بالاست این قبیل مسائل فقط هویت واقعی بعضی ها رو لو داده و حافظ حریم مقدسات، ذات اقدس الهی هست.
نظرات بینندگان