arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۱۰ مهر ۱۳۹۲

محاکمه زن جوان به اتهام معاونت در قتل شوهر سابق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
زن جوان که متهم است با همدستی همکارش نقشه قتل شوهر سابق خود را اجرا کرده بود پس از نقض حکم مجازاتش برای دومین بار پای میز محاکمه قرار گرفت.

به گزارش مهر، در این پرونده نرگس متهم است سال 87 با همدستی مرد جوانی به نام فریبرز، شوهر سابق خود را به قتل رسانده است. متهمان آبان ماه سال 90 در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شده که فریبرز به قصاص و نرگس به زندان محکوم شدند.

در ادامه حکم متهم ردیف اول در دیوان عالی کشور تایید شد اما قضات به حکم نرگس نقض گرفته و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه 113 دادگاه کیفری فرستاده شد.

صبح امروز نرگس در شعبه 113 و به ریاست قاضی اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفت. در ابتدای جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: برای نرگس به اتهام معاونت در قتل و با توجه به دلایل موجود در پرونده تقاضای مجازات قانونی را دارم.

در ادامه مادر مقتول در جایگاه قرار گرفت و برای عروس سابق خود تقاضای مجازات کرد و گفت: نرگس قبل از این جنایت در سال 85 با فرد دیگری ارتباط داشت که در این رابطه توبه نامه نوشته بود. او در حالی که پسرم طلاقش داده بود همچنان با رامین- مقتول- زندگی می کرد. او چند بار قصد قتل پسرم را داشت و سعی می کرد با روش عادی او را بکشد تا کسی متوجه نشود. حتی یک بار به رامین قرص برنج داده بود.

رئیس دادگاه سپس با تفهیم اتهام به نرگس از او خواست در جایگاه حاضر شود که زن جوان با رد اتهامش گفت: شوهرم مرد شکاکی بود و همیشه موبایل مرا چک می کرد. برای اینکه به او ثابت کنم خیانت نکرده ام مهریه ام را بخشیده و گواهی عدم سازش گرفتیم. وقتی رامین به قتل رسید متوجه شدم او بدون اطلاع من به دفترخانه رفته و مرا طلاق داده است. یک بار در اتوبان همت تصادف کردم که یکی از همکارانم در بیمارستان به من کمک کرد. بعد از این ماجرا رامین مدعی بود من با او در ارتباطم. به خاطر بدبینی های همسرم از بیمارستان استعفا دادم.

متهم در خصوص ارتباطش با فریبرز نیز گفت: فریبرز در داروخانه بیمارستان کار می کرد و در آنجا با هم آشنا شدیم. بعد از مدتی رامین و فریبرز با هم دوست شده و شوهرم برای خرید ویلا در شمال کشور 20 میلیون تومان از او قرض گرفت. روز حادثه قرار بود خودروی پژوی رامین را به عنوان نیمی از بدهی به فریبرز بدهیم. من برای کاری از خانه خارج شدم که در مقابل در رامین را دیده و سوئیچ پژو را به او دادم. حدود 4 ساعت بعد وقتی به خانه بازگشتم با جسد شوهرم روبرو شدم. هیچ گاه تصور نمی کردم فریبرز مرتکب قتل شوهرم شده باشد.

در ادامه جلسه دادگاه، فریبرز به عنوان گواه در جایگاه قرار گرفت و گفت امروز می خواهم حقیقت را بگویم. من و نرگس از سال 83 ارتباط داشتیم که همسرش متوجه ماجرا شد و به همین دلیل ارتباطمان را قطع کردیم. سال 87 نرگس به من زنگ زد و گفت از شوهرش طلاق گرفته و ارتباط ما دوباره آغاز شد. او مدعی بود وجود رامین نمی گذارد او حضانت بچه هایش را داشته باشد به همین خاطر نقشه قتل رامین را طراحی کرد و روز حادثه به من گفت دو عدد چک 5 میلیون تومانی بر روی میز در داخل خانه است که بعد از کشتن رامین آنها را بردار.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
نظرات بینندگان