arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۵۲۸۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۹ - ۰۹ آبان ۱۳۹۲

معاون اول قوه قضائیه: انتشار مقاله‌ تفرقه افكنانه در روزنامه بهار مصداق اقدامي ضدامنيتي است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون اول قوه قضائیه گفت: انتشار مقاله اي تفرقه افكنانه در روزنامه بهار كاري خلاف قانون و مصداق اقدامي ضدامنيتي است.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی بعدازظهر پنچشنبه در گردهمایی فعالان قضایی خراسان رضوی اظهار کرد: انتشار مقاله اي توهين آميز و تفرقه افكنانه در روزنامه بهار مصداق اقدامي ضدامنيتي و غيرقانوني بوده زيرا اين مقاله در آستانه عید غدیر با هدف تفرقه‌افکنی منتشر شده و مسئولان با اين اقدام نادرست و غيراخلاقي برخورد مي كنند.

وي ادامه داد: روزنامه بهار با درج اين مقاله به دنبال تشديد اختلاف فرقه اي بوده است و اين اقدام به هيچ عنوان قابل چشم پوشي و اغماض نيست.  

وي سپس با اشاره به اينكه نبايد اعتماد مردم نسبت به دستگاه قوه قضائيه كاهش پيدا كند، افزود: يكي از وظايف اصلي معاونت فرهنگی در قوه قضائیه توجه و ترويج امور اخلاقی و فرهنگی است.

وي با تاكيد بر اينكه دستگاه قضا باید اطلاعات و دانش خود را افزايش دهد، تصريح كرد: بي ترديد اخلاق مداري و حركت در مسير قانون لازم و ملزوم دستگاه قضایی است و در اين راستا کسانی که در قوه قضائیه جذب می‌شوند باید از اصول اين دستگاه پيروي كنند.

معاون اول قوه قضائیه يادآور شد: افرادي كه در دستگاه قضا جذب شده اند بايد داراي روحيه اخلاق مداري باشند و در مسير قانون گام بردارند.
نظرات بینندگان