arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۴۳۴
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۵ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲

پاسخ معاون قالیباف به شائبه تهاتر شهرداری و بابک زنجانی در پروژه بزرگراه صدر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون مالی و اداری شهرداری تهران ماجرای تهاتر شهرداری و بابک زنجانی در پروژه صدر و پروژه ایران زمین را رد کرد. این درحالی است که شورای شهر چنین چیزی را مطرح کرده بود.

به گزارش خبرآنلاین؛ یک ماه پیش در شورای شهر تهران و در هنگام قرائت گزارشی از ماجرای نشست زمین در خیابان ایران زمین در محل گودبرداری ساختمانی چند منظوره مربوط به یکی از شرکت های هولدینگ سورینت متعلق به بابک زنجانی، دو تن از اعضای شورای شهر بحث تهاتر او و شهرداری در پروژه صدر را مطرح کردند.

دراین جلسه مسعود سلطانی فر گفت: باید با تخلفات در سطوح مختلف رسیدگی و برخورد صورت گیرد. نکته مهمی که به آن توجه نشده،‌ این است که این پروژه بر اساس تفاهم 3- 2 جانبه بین شهرداری، مالک و شرکت سرمایه گذاری در قبال تامین تجهیزات پروژه صدر به صورت تهاتری واگذار شده که موضوع این تهاتر باید جداگانه بررسی شود.

محسن سرخو نیز گفت: یکی از سرمایه گذاران پروژه صدر در پروژه ایران زمین مالک است که کمیسیون ماده 5 برای بررسی درخواست توسعه پروژه این شخص، سه بار در یک سال مصوبه صادر می کند و بدون در نظر گرفتن منافع مردم، خواسته های این فرد را تصویب می کند و موجب تخریب خانه های مردم و انسداد خیابان می شود.

اما امروز معاون قالیباف چنین چیزی را رد کرد. محمد حسین پورزرندی در یک نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص آخرین قیمت تمام شده پروژه صدر، خیابان نیایش و خیابان 17 شهریور گفت: باید در این خصوص صورت وضعیت‌ها بررسی شود و رقم نهایی اعلام شود که در آینده نزدیک رقم‌های این پروژه‌ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید ضمن اینکه باید به این نکته توجه شود درآمدهای غیر نفت در شهرداری کاملاً شفاف است.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران گفت: متأسفانه برخی از اظهارنظرها باعث ناراحتی ما می‌شود چرا که بدون دلیل و مدرک، برخی از افراد اظهار نظرهایی می‌کنند. هیچ ارتباط تهاتری بین پروژه صدر و ایران زمین وجود ندارد، مدارک و اسناد این پروژه‌ها کاملاً شفاف و روشن است و ما می‌توانیم آن را ارائه کنیم.

به گزارش فارس او با اشاره به فعالیت بابک زنجانی در پروژه ایران زمین، گفت: ایشان نیز براساس ضوابط و مقررات تقاضای پروانه کرده بودند و در ادامه با پرداخت 36 درصد وجه نقد و همچنین پرداخت چند فقره چک در نهایت پروانه خود را دریافت کردند. چک‌های بابک زنجانی نیز براساس زمان‌بندی‌های تعیین شده و به فاصله‌های 3 ماه و 6 ماه بوده است و هیچ مشکلی نیز در این زمینه دیده نشده است.

به گفته معاون شهردار تهران، بابک زنجانی برای پیمانکار پروژه پل صدر از بانک مالزی کمک کرده بود: در نهایت ال‌سی‌هایی را باز کرد و ماشین آلاتی را برای این پروژه آورد که قرار شد در قبال آن ملک از پیمانکار پروژه صدر دریافت کند که مبلغ آن بالغ بر 40 میلیون دلار بود. قطعاً تهاتری بین پروژه صدر و ایران زمین نبوده است و ما چکی به آقای زنجانی نداده‌ایم و شاید ممکن است وی از پیمانکار چکی گرفته باشد که این موضوع نیز به ما ارتباطی ندارد.

البته نکته اینجاست که هولدینگ سورینت در زمان این حادثه در بیانیه ای اعلام کرد که شهردار تهران چندبار به پروژه مرکز خرید در خیابان ایران زمین سرزده است و در جریان روند پیشرفت آن است.

نظرات بینندگان