arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۷۱۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۹ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

وزارت خارجه: ایران برای همکاری با کشورهای حوزه خلیج فارس محدودیتی قائل نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ایران برای همکاری های مبتنی بر دوستی و برادری با کشورهای حوزه خلیج فارس محدودیتی قائل نیست.

به گزارش ایرنا از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، «مرضیه افخم» در واکنش به بیانیه سی و چهارمین اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در کویت تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مناسبات خوب با همسایگان را در اولویت قرار داده است و سیاست ثابت و اصولی ایران در قبال کشورهای همسایه بر مبنای گسترش و تعمیق روابط دوستانه، حسن همجواری، عدم مداخله در امور داخلی و احترام متقابل پایه ریزی شده و دولت جدید ایران نیز بر برداشتن گامهای عملی و محکم بر این اساس کاملا مصمم است.

افخم تاکید کرد: جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک بخش جدایی ناپذیر سرزمین ایران است و تکرار ادعاهای بی اساس تاثیری بر حقایق تاریخی نداشته و مردود است.

وی افزود: تمامی تدابیر و اقدامات صورت گرفته در جزایر سه گانه مطابق با حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران برای تقویت مناسبات با کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس گفت: ایران برای گسترش و تعمیق روابط و همکاری های مبتنی بر دوستی و برادری با کشورهای حوزه خلیج فارس هیچگونه محدودیتی قائل نیست و از تعامل سازنده و همکاری های فراگیر و گسترده استقبال می کند.
نظرات بینندگان