arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۵۲۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۸ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۳

چرا صدا و سیما با دولت همراه نیست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : پارسینه نوشت:  هنوز از یادها نرفته است که اواخر سال 92 گفت و گوی تلویزیونی روحانی با مردم جنجال آفرین شد و انتشار خبرنامه رئیس سازمان صدا و سیما به شورای نظارت بر صداو سیما، آن هم بلافاصله بعد از پایان گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور، نشان از آغاز اختلافی عمیق بین دولت و صدا و سیما داشت.

اختلافی که ضرغامی مبنایش برای آغاز آن را «استقلال» رسانه می خواند و مشاوران رئیس جمهور،عملکرد ضرغامی در قبال دولت سابق و ˈمحمود احمدی نژادˈ را روی میز محاکمه افکار عمومی می آورند و از حق دولت برای حضور مجری مد نظر آنها در گفت وگوهای رئیس جمهور دفاع کنند.

ماجرا اما به تمایل دولت برای حضور سپانلو مجری زن گزارش صد روزه رئیس جمهور در کنار روحانی نژاد خبرنگار صدا و سیما باز می گشت که این امر با مخالفت مدیران صداو سیما مواجه می شود و آنان از قطع همکاری این مجری با تلویزیون سخن می گویند. در نهایت انتخاب پوریامین مجری قدیمی رادیو و تلویزیون موجب ایجاد تاخیر در پخش این برنامه می شود.

شبکه های اجتماعی واکنش منفی به تصمیم ˈعزت الله ضرغامیˈ داشتند، رسانه های اصلاح طلب هم با پر رنگ کردن این موضوع، عملکرد رئیس رادیو و تلویزیون را زیر سوال بردند. اصولگرایان هم از بیش تر عذرخواهی رئیس جمهور از مردم در خصوص کاستی های سبد کالا را برای مخاطبان خود پر رنگ کردند.

حالا اما با جدی شدن تصمیم دولت برای حذف یارانه پر درآمدها و تبلیغ دولتی ها برای حذف یارانه نقدی، دولت یازدهمی ها از عملکرد صدا و سیما در این خصوص گله دارند.

بنا بر گفته نزدیکان دولت، صدا و سیما با تبلیغات تحریک آمیز و پخش مکرر و جهت دار سخنان رییس جمهور در مورد یارانه، ضمن تلاش برای ثبت شعار «انصراف از یارانه» به نام رییس جمهور، درصدد است محبوبیت روحانی را برابر با «تعداد انصراف دهندگان از یارانه» معرفی کرده و از این نگرانی و برخی مخالفت های مردم با ایده «نه به یارانه»، نهایت بهره برداری را کرده تا به نتایج دلخواه خود برسد.

گفته شده تماس های مکرری از سوی نزدیکان و مشاوران رییس جمهور با ضرغامی، معاونان و حتی خبرنگاران این سازمان و همچنین مسوول برخی رسانه های ضددولت گرفته شده و صراحتا از آنان خواسته شده از چنین اقدامی جلوگیری کنند و اجازه ندهند منافع ملی و ملت، فدای منافع گروهی برخی جریان های خاص شود!

این خبر را اما ˈمحمدرضا صادقˈ مشاور رسانه یی رییس جمهور نیز تایید کرده و گفته است: با رییس، معاونین و حتی خبرنگاران این سازمان تماس گرفته و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شده ایم.

از سوی دیگر نیز، به گفته دولتی ها برخی برنامه های ارائه شده در رادیو که در آن انواع فشارهای احتمالی دولت برای انصراف از یارانه ها به روش های غیراصولی با صراحت بیان می شود جز اینکه به بدگمانی شهروندان منجر شود، فایده یی ندارد.

به این ترتیب به نظر می رسد اختلاف دولت با صدا و سیما روز به روز جدی تر می شود و باید منتظر ماند و دید پایان این اختلافات چگونه رقم می خورد؟

نظرات بینندگان