کد خبر: ۱۸۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۹ - ۱۴ دی ۱۳۹۳

شمخانی: بیان واقعیت‌های شکل‌گیری فتنه داعش امری مهم برای حفظ تاریخ و فرهنگ مقاومت است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا نوشت:

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مستندسازی و بیان واقعیت های شکل گیری فتنه داعش، حامیان آن و شیوه های مقابله موثر و واقعی با تروریسم امری مهم به منظور حفظ تاریخ و فرهنگ مقاومت است.

به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای عراق با تبریک پیروزی های اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با تروریست ها و آزادسازی مناطق تحت اشغال، وحدت و همدلی نیروهای شیعه و سنی در عرصه سیاسی و نظامی را دستاورد بزرگی در راستای افزایش قدرت ملی و قدرت ملی و منطقه ای عراق دانست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: وحدت و یکپارچگی عراق اصلی ترین عامل موفقیت در برابر تکفیری ها و حامیان آنان هاست که سعی دارند با ایجاد تفرقه و طرح مسایل انحرافی، ظرفیت های جهان اسلام را در مقابله با نظام سلطه و رسیدن به پیشرفت و توسعه مستهلک سازند.

وی با تمجید از نقش مرجعیت و تحالف شیعی در استقرار ثبات سیاسی و بسیج عمومی برای مقابله با مخاطراتی که تمام شهروندان کشور را تهدید می کند، بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران برای تداوم حمایت همه جانبه از دولت عراق برای ریشه کنی فتنه تروریسم تاکید کرد.

دبیرشورای عالی امنیت ملی ظرفیت های عظم فرهنگی عراق همچون برگزاری کنگره اربیعن حسینی با مشارکت 20 میلیون زائر از کشورهای مختلف جهان و تامین امنیت آن را فراتر از شعائر دینی و دارای ابعاد جهانی عنوان کرد و افزود: حماسه برگزاری باشکوه اربعین حسینی پشتوانه قدرت سیاسی، فرهنگی و امنیتی عراق و نشان دهنده وحدت مسلمانان با محوریت محبت و ارادت به اهل بیت پیامبر اسلام است.

سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای عراق نیز ضمن ارایه گزارشی از آخرین تحولات جاری عراق در حوزه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی تاکید کرد: سیاست توسعه اختلافات و تفرقه در گروه های مختلف عراق که طی دوران حضور نظامیان خارجی در این کشور پایه گذاری شد با ظهور نتایج آن از جمله فتنه داعش بر ضد خود عمل نمود.

وی افزود: با افزایش اتحاد و انسجام در میان مردم عراق شکست مفتضحانه ای به تروریست های تکفیری و حامیان آن تحمیل گردیده و این روند تا آزادی کامل مناطق تحت اشغال ادامه خواهد داشت.

حکیم با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به بازسازی مناطق آسیب دیده از درگیری های نظامی اظهارداشت: با روند رو به رشد ایجاد امنیت در مناطق مختلف عراق لازم است همکاری های اقتصادی دو کشور برای توسعه رفاه و سازندگی در ابعاد مختلف افزایش یابد.
نظرات بینندگان