کد خبر: ۱۸۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۰ - ۲۱ دی ۱۳۹۳

لاريجاني: همه‌پرسي از شئونات قوه مقننه است/ نگاهم به مذاکرات منفي نيست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رييس مجلس شوراي اسلامي همه پرسي را يکي از شئونات قوه مقننه عنوان کرد و گفت: اگر لازم باشد خود قوه مقننه مي‎تواند در اين زمينه تصميم‎گيري کند.

علي لاريجاني در گفت‎وگو با سايت خبري اروم پرس در پاسخ به پرسشي در مورد اظهارات اخير رييس‌جمهور مبني بر رجوع به آراء مردم در مورد تصميم‎گيري‎ها و برگزاري همه‎پرسي در مورد مسايل مهم در کشور اظهارکرد: همه‎پرسي يکي از شئونات قوه مقننه است و اگر لازم باشد قوه مقننه مي‎تواند در اين زمينه تصميم‎گيري کند.

اين اظهارات علي لاريجاني در شرايطي مطرح مي‎شود که اظهارات رييس‎جمهور در مورد برگزاري همه‎پرسي با موجي از انتقادات و موافقت‎ها مواجه شده است.

رييس‎جمهور در اظهارات خود در مورد برگزاري رفراندوم گفته بود: خوب است بعد از 36 سال يک بار هم که شده اين اصل قانون اساسي را اجرا کنيم و براي مسائل مهم اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي به جاي آنکه قانوني در مجلس تصويب شود، ماده قانوني يا برنامه را مستقيم به آراي مردم و همه‌پرسي بگذاريم.

رييس قوه مقننه همچنين در پاسخ به پرسشي ديگري در مورد آينده مذاکرات هسته‎اي با توجه به رويکرد روسيه گفت: مذاکرات آينده جدا از مسير گذشته نيست؛ در مسير گذشته نزديک شدن به حل مسئله در برخي مسائل ديده مي شود و از اين رو نبايد لزوماً به مذاکرات ديد خيلي منفي داشته باشيم.

وي ادامه داد: مذاکرات بايد به پيش رود تا ببينيم در مرحله بعد نقاطي که مورد اختلاف بوده حل مي‎شود يا خير؟

لاريجاني تأکيد کرد: در کل نگاه من به مذاکرات منفي نيست.

منبع : ميزان
نظرات بینندگان